Pop!_OS siyah ekranda kalıyor

Custom install'i seçince disk bölümleri geliyor.
Orada diskin başında yer alan EFI bölümünü "/boot/EFI" şeklinde bağlamanız lazım.
Hocam ben Pop!_OS için 500MBlik yeni bir EFI oluşturmuştum onu seçeceğim değil mi? Birde attığınız video bende açılmıyor link yanlış olabilir mi?

Hocam ben Pop!_OS için 500MBlik yeni bir EFI oluşturmuştum onu seçeceğim değil mi?
Ona gerek yok.
Diskin başındaki, yani Windows'un olduğu EFI bölümünü biçimlendirme yapmadan seçin. Sadece bağlama noktası olarak "/boot/EFI" işaretlendi, yeter. Diğer EFI bölümünü silmenizi öneririm.

Ona gerek yok.
Diskin başındaki, yani Windows'un olduğu EFI bölümünü biçimlendirme yapmadan seçin. Sadece bağlama noktası olarak "/boot/EFI" işaretlendi, yeter. Diğer EFI bölümünü silmenizi öneririm.
Windowsun oluşturduğu EFI bölümü 100mb olduğu için too small diyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-04-08 at 18.02.30.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-08 at 18.02.30.jpeg
    189,5 KB · Görüntüleme: 25
Madem bu kadar uğraştınız, ikinci EFI'den bir deneyin bakalım. Sorun olursa Linux Mint kurarsınız. Onda 100 MB EFI sorun çıkarmıyor.

Denedim aynı olay yine oldu :( hocam Pop!_OS'u özelleştirme için indirmiştim minttede Pop!_OS'taki gibi özelleştirme yapabilir miyim? Elementary OS güzel gibi duruyor önerir misiniz?

Özelleştirme tabi ki mümkün.
İkisi de Ubuntu tabanlı.
Pop!_OS Gnome masaüstü ile gelir.
Linux Mint ise Cinnamon masaüstü ile...
Cinnamon, Gnome'unbiraz hafifletilmiş versiyonu gibi. Ve Gnome uygulama desteği var.
Yani Pop!_OS için yapacağınız özelleştirmeleri Linux Mint'te de yapabilmeniz lazım.

Geri
Yukarı