POP!_OS UEFI'de çalıştırmamak

aegeanfisk

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler bir sorum olacaktı. Bilgisayarıma UEFI'de POP!_OS kurdum ama başlarken busybox vs. yazan bir hata aldım. Ben de UEFI'siz modda kurdum. Acaba bir fark var mıdır tam olarak bilmiyorum. Açılış hızı bir tık düşük olur diyorlar sistemin genel çalışmasında bir sorun yavaşlık olmaz değil mi SSD hızında falan?
Dizüstü bilgisayarımın özellikleri de: 8 GB RAM, 240GB SSD, A8 7410 işlemci, R5 M330 ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler bir sorum olacaktı. Bilgisayarıma UEFI'de POP!_OS kurdum ama başlarken busybox vs. yazan bir hata aldım. Ben de UEFI'siz modda kurdum. Acaba bir fark var mıdır tam olarak bilmiyorum. Açılış hızı bir tık düşük olur diyorlar sistemin genel çalışmasında bir sorun yavaşlık olmaz değil mi SSD hızında falan?
Dizüstü bilgisayarımın özellikleri de: 8 GB RAM, 240GB SSD, A8 7410 işlemci, R5 M330 ekran kartı.
Boot biraz yavaşlar sadece, başka bir problem olmaz.

Bir çok sebebi olabilir, bozuk yazılmış USB veya kernel bugı olması yüksel ihtimal.
Yeniden indirip farklı usb belleğe kurup denedim yine aynı sorunu verdi ama internetten baktım bir çok kişide aynı sorun oluyormuş pop os'da büyük ihtimalle kernel bugı. Uefisiz kullanmaya devam zaten boot yinede beklentimden hızlıydı. Uefi ubuntu kullandığım zamanla aşağı yukarı aynı sürelerde açılıyor. Belki ssd nin bir etkisi vardır belkide linux dağıtımlarında uefi çok fark etmiyordur. Artık bilemiyorum şuan için uefisizde oldukça memnunum ilgilendiğiniz için tekrardan teşekkürler.

Hatanın resmini atabilir misiniz?
Valla resmini çekmemiştimki. Uefi format attığım sistem başlarken busybox v bilmem ne diye siyah ekranda beyaz bir yazı geliyordu.
İnternetten benzerini buldum. Aynı bu resme benzer hata geliyodu.

Dosya Ekleri

• njhkm9huk6b41.jpg
    njhkm9huk6b41.jpg
    266,3 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı