Çözüldü Pop!_OS Unreal Engine 4 yükleme

• Konuyu başlatan 202
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 981
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

202

Kilopat
Makaleler
3
Kendi sitelerindeki bu yazıdan yüklemeye çalıştım ama "Building UE 4 on Linux" kısmını tam anlayamadığımdan yapamadım.
Ben burada olan komutların pop!_os'da farklı olduğunu düşünüyorum.
Ekran görüntüsü 2022-01-09 16-47-47.png

Son düzenleme:
Çözüm
UnrealEngine kaynak kodunu zaten bilgisayarına indirmişsin, terminal üstünden kodun olduğu dizine gidip oradaki komutları sırasıyla çalıştırmanı istiyor sadece. Terminalde o dizine gidip ./Setup.sh komutunu girerek hazır bash komutlarının çalıştırılmasını sağlayacaksın, o işlem bittikten sonra ./GenerateProjectFiles.sh komutunu girerek içinci bir bash komut çalıştırması yaptıracaksın ve en son make komutunu girerek derlemeyi başlatacaksın. Make komutun çalışmıyorsa bilgisayarına indirmemişsin demektir, sudo apt install build-essential yazarak make dahil diğer derleyicilerin olduğu (gcc gibi) paketi indirebilirsin. Bilgisayarının gücüne göre bu işlemlerin bitmesi 10 dakikadan 1 saate kadar sürebilir ve en az 8GB RAM'e sahip olmanı öneriyor.
Hocam tam yapacağımda evden çıkmam gerekti. Eve dönünce yükleyeceğim.
Az kaldı :)
Eki Görüntüle 1265861
Bilgisayar bağırmaya başladı "make" komutunu girdikten sonra. Korktum bir an :)
@Linuxginar hocam PC elden gidiyor :)

Eki Görüntüle 1265898

Şaka maka zarar gelmez değil mi? Fan bağırıyor şu an.
Compile ağır bir işlemdir, işlemciyi yüzde yüz kullandığı için ısınmış ve fanlar fazla çalışmaya başlamış sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı