Pop!_OS'e KDE Plasma kurulur mu?

İsteğiniz dağıtıma istediğiniz masaüstü ortamını kurabilirsiniz
sudo apt install kde-plasma-desktop
Bu terminale kopyala yapıştır yapıp indikten sonra yeniden başlatın orada gnome seçili olan kısımda plasmayı seçin

İstediğiniz dağıtıma istediğiniz masaüstü ortamını kurarsınız, ama PopOS'de nedense başka bir masaüstü ortamı kurup varsayılan gelen Gnome'u silince sistem açılmıyordu, çözüm bulamamıştım hiç.

Bağımlılıklar sıkıntı yaratıyordu diye hatırlıyorum.

Tty2 ekranında önce GNOME silip sonra diğer masaüstü ortamını kurmayı deneyiniz.
Abi benim başka bir PC'm yok. Pop!_OS'i nasıl deneyebilirim? Biliyorum. Başka bir konu açmalıyım.

Yeni konu açıp bu konudakileri etiketleyebilirsiniz. Tam olarak ne yaomak istiyorsunuz? Başka bir dağıtımdan Pop!_OS'a mı geçmek istiyorsunuz yoksa Pop!_OS plasma mı kurmak isriyirsunuz?

Tty2 ekranında önce GNOME silip sonra diğer masaüstü ortamını kurmayı deneyiniz.

Yeni konu açıp bu konudakileri etiketleyebilirsiniz. Tam olarak ne yaomak istiyorsunuz? Başka bir dağıtımdan Pop!_OS'a mı geçmek istiyorsunuz yoksa Pop!_OS plasma mı kurmak isriyirsunuz?

Pop!_OS! Kurmak istiyorum. Sonra KDE kurmak istiyorum.

Son düzenleme:
Pop!_OS! Kurumak istiyorum. Sonra KDE kurmak istiyorum.

Windows'tan mı geçeceksiniz yoksa bir Linux dağıtınından başka Linux dağıtımına mı?

Şu anda Windows varsa yumi ya da Rufus ile Pop!_OS'u çekebilirsiniz.

Linux dağıtım kullanıyorsanız Ventoy'ya da suse imagewritter ile çekebilirsiniz.

Kurulum ise zaten kolay hatta beginners ya da kullanıcı dostu dağıtım olduğunu söyleyip yenilere önerenler mevcut.

Technopat'ta bu konuyu buldum. Işinize yarayabilir. Eğr kurup kurmamak arasında kaldıysan.

Kurduktan sonra plasma kurmak konusunda da yardımcı oluruz.

Geri
Yukarı