Pop_os'ta nasıl LoL oynanır?

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
League of Legends oynamak istiyorum fakat pop_os'ta bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu arada Linux ile ilgili neredeyse hiç bilgim yok bir şey yapmam gerektiğinde komutları ile söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wine de deneyebilirsiniz ama Linux'da anti-cheat özelliği çoğunlukla çalışmadığı için ban yeme olasılığınız yüksek.

(Wine: .exe dosyalarını çalıştırabileceginiz bir yardımcı program.)

Burdan Lutris'i yükle: Download Lutris (Pop!_OS en başta)
League of Legends buradaki install butonuna tıkla. İnstall butonuna tıkladığın zaman Lutris açılacak ve yapman gereken şeyleri gösterecektir orada.
Wine de deneyebilirsiniz ama Linux'da anti-cheat özelliği çoğunlukla çalışmadığı için ban yeme olasılığınız yüksek.

Alakası bile yok, ben Linux'ta LoL açıp ban yiyen hiç görmedim.
Buradan Lutris'i yükle: Download Lutris (Pop!_OS en başta)
League of Legends buradaki install butonuna tıkla. İnstall butonuna tıkladığın zaman Lutris açılacak ve yapman gereken şeyleri gösterecektir orada.

İnstall yazan yerin yanında birkaç not var onları oku, bazı yapman gerekenleri anlatıyor.

Son düzenleme:

İnstall yazan yerin yanında birkaç not var onları oku, bazı yapman gerekenleri anlatıyor.
Tamam bunu yapacağım. Teşekkürler.

Alakası yok derken? Araştırın isterseniz Linux da anti-cheat özelliklerinin çoğu calisamadigi için ban yeme olasılığı artıyor.

Alakası yok derken? Araştırın isterseniz Linux da anti-cheat özelliklerinin çoğu calisamadigi için ban yeme olasılığı artıyor.

Anti-cheat'lerin Linux'ta çalışmaması Linux ile alakalı değil anti-cheat geliştiricisi ile alakalı.
Mesela Apex Legends, Elden Ring, Mount and Blade Bannerlord gibi oyunların anti-cheat'leri çalışıyor.
LoL'ün anti-cheat yazılımı Linux'ta çalışan türden bir anti-cheat'tir. Eğer çalışmasaydı hiç çalışmazdı öyle ban yeme olasılığı artar diye bir şey yok. Mesela Valorant, R6, PUBG gibi oyunların anti-cheatleri çalışmadığı için oyunlar hiç çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı