Popüler şeylerden nefret ediyorum

Hocam hiç popüler olan şeylerin popüler olmalarının sebebinin kaliteli olmaları ve bu yüzden A'dan Z'ye insanların ilgisini çektiğini düşündünüz mü acaba? RDR2'ye popüler kültür demişsiniz mesela Battlefield serisi de popüler bir seridir fakat neden BF2042 oyunu bir popüler kültür oyununa dönüşmedi? Tam aksine ne de BF1 bir popüler kültür oyununa dönüştü? Popüler kültür öğeleri kalite ve başarılarından ötürü ilgi çeker ve bu da onunla bile ilgilenmeyen kitleleri etrafında toplar fakat bu ürünün kötü olduğu veya bu ilgiyi hak etmediği anlamına gelmez.

Hocam yapmayın bu ülkede boynuna çakal dövmesi yaptıran bir elemanı ünlü ettiler. İlk cümlede aşırı haksızsın.

Hocam hiç popüler olan şeylerin popüler olmalarının sebebinin kaliteli olmaları ve bu yüzden A'dan Z'ye insanların ilgisini çektiğini düşündünüz mü acaba? RDR2'ye popüler kültür demişsiniz mesela Battlefield serisi de popüler bir seridir fakat neden BF2042 oyunu bir popüler kültür oyununa dönüşmedi? Tam aksine ne de BF1 bir popüler kültür oyununa dönüştü? Popüler kültür öğeleri kalite ve başarılarından ötürü ilgi çeker ve bu da onunla bile ilgilenmeyen kitleleri etrafında toplar fakat bu ürünün kötü olduğu veya bu ilgiyi hak etmediği anlamına gelmez.

Bence söylediklerinizin çoğu doğru ancak bazen insanlar sosyal medya kullanırken veya gittiği herhangi bir arkadaş vb iş ortamlarında oyun film gibi ve daha birçok ürünün sırf popüler diye sürekli göz önüne gelmesinden sıkılmış olabilir bu da onda ters tepki yapmış olabilir tabii ki de saydığınız oyunlar büyük işler başarmıştır ve tabii ki de popülaritesi kitlesi olmak zorunda.

Bence söylediklerinizin çoğu doğru ancak bazen insanlar sosyal medya kullanırken veya gittiği herhangi bir arkadaş vb iş ortamlarında oyun film gibi ve daha birçok ürünün sırf popüler diye sürekli göz önüne gelmesinden sıkılmış olabilir bu da onda ters tepki yapmış olabilir tabii ki de saydığınız oyunlar büyük işler başarmıştır ve tabii ki de popülaritesi kitlesi olmak zorunda.

RDR2'den bahsediyorsanız ben bu oyunun tanrılaştırıldığını sadece Türk oyun topluluklarında gördüm. Yabancı forumlarda da geziyorum ama asla bu şekil bir şeye rastlamadım. Geçen bir konuya bakıyorum adam oyun tavsiyesi istemiş, altında hemen bir tane RDR2 ci bitivermiş. RDR2 şöyle dünyanın en iyisidir böyle şaheserdir şöyle başyapıttır vs. Altına baktım hemen biri cevap vermiş RDR2 sıkıcıydı gibisinden bir cevap, en az 5 6 kişi kahkaha atmış, mesajına beğenmedim falan basmışlar. Arkadaş biz Türk milleti olarak yine böyleyiz ya. Beni bu gibi şeylerden nefret ettiren bu işte.

RDR2'den bahsediyorsanız ben bu oyunun tanrılaştırıldığını sadece Türk oyun topluluklarında gördüm. Yabancı forumlarda da geziyorum ama asla bu şekil bir şeye rastlamadım. Geçen bir konuya bakıyorum adam oyun tavsiyesi istemiş, altında hemen bir tane RDR2 ci bitivermiş. RDR2 şöyle dünyanın en iyisidir böyle şaheserdir şöyle başyapıttır vs. altına baktım hemen biri cevap vermiş RDR2 sıkıcıydı gibisinden bir cevap, en az 5 6 kişi kahkaha atmış, mesajına beğenmedim falan basmışlar. Arkadaş biz Türk milleti olarak yine böyleyiz ya. Beni bu gibi şeylerden nefret ettiren bu işte.

RDR2 dediğiniz oyun gerçekten kategorisinin hakkını vermiş ve içerik olarak dünya bakımından grafik bakımından olsun en iyi vahşi batı açık dünya oyunudur ancak oyunun bir de o hikayesi yok mu arkadaş sevmek zorunda değiliz daha akıcı bir hikaye sunumu görmek isteyen insanlar olabilir sıkılabilir bunalabilir özellikle at koştururken bende arada uyuya kalacak gibi oluyorum yani biraz ne aradığınıza bağlı bu oyun hastasına gider bence öyle diyelim çünkü sizinde dediğiniz gibi globalde bu kadar abartılmıyor Türk oyun kitlesinde oyunu oynamamış sırf birkaç YouTube videosu izlemiş kişiler gelip "ooo manyak oyun bakın hikayeye karakter gelişimlerine bakın abiiiii" diye gezerler halbuki oyun sadece görevini yapmıştır çağ açıp kapatacak bir oyunda değildir.

Popüler olan her şey kötü mü?

Bence hayır. Sadece bir şey çok göz önünde olunca insanlar sıkılabiliyor artık görmek istemiyor "abi tamam anladık" moduna giriyor olay bundan ibaret yoksa popüler olan her şey kısmı biraz ucu açık yani. Değişken bir şey.

Siz de popüler kültürün bir parçasısınız. Popüler olan her şeyden nefret eden güruhu da aslında popüler kültürün bir parçası olarak görüyorum. Bu güruh bir şeyden neden nefret ettiklerini kendileri bile bilmiyor.

"Sıradan olmama isteği, sıradandır."

100 kişiden 5'i sıradan olana karşıysa sıradan olana karşı olmak popüler değildir. Dediğin şey mantıksız.

Geri
Yukarı