Porima filament harflerin olduğu kısımda değişik bir yüzey oluştu

gokhan1799a

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün porima filamente geçtim. Isı kulesi bastım 205 derecede güzel sonuç verdi gibi, ardından xyz küpü bastım fakat harflerin olduğu kısımlarda değişik bir yüzey oluştu bunun sebebi nedir?
Önceki filamentimde böyle bir sorun olmadı, filamenti değiştirince oldu.
205 derece.
Baski hizi 35ms.
Katman kalinligi 0.2mm

Fotograf varsa alabilir miyiz?

Pardon fotoğrafları unutmuşum, csa nın nozzleından aldım nozzle da yeni

0.4lük nozzle ile bastım, 0.2lik nozzle a geçicektim. Az önce yazıcının yanına gittim baskı ne durumda acaba diye şöyle bir manzarayla karşılaştım.

Nozzle değiştirmedin sanırım, 0.2mm ile bastığına göre?

Hocam, biraz inceledim baskı yaparken. Bir kaç kez geri çektikten sonra filament az gelmeye başladı sonrasında hiç gelmedi. İğneyle falan zorladım açılmadı filamenti yuvasından çıkarmaya çalıştım ok gibi saplanmış sanki çıkmadı. Sonrasında barreli söktüm baktım, barrel temiz ama üst kısımda filament takılmış ne yapmam gerekiyor

Dosya Ekleri

• 20231129_201812.jpg
    20231129_201812.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 23
  • 20231129_201755.jpg
    20231129_201755.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 21
  • 20231130_093857.jpg
    20231130_093857.jpg
    142,2 KB · Görüntüleme: 17
  • 20231130_132750.jpg
    20231130_132750.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 13
  • 20231130_132819.jpg
    20231130_132819.jpg
    122 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
0.2mm nozzleda filamentin üzerindeki toz bile tıkanma yapabilir, tabla ayarın biraz sıkı ise yani tablaya yakın ise gene zorlanıp tıkanabilir vb.. daha önce sorun olmayan şeyler sorun yaratabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Playlist'de printerınla ilgili birçok video mevcut. Takılı kaldığı yer PTFE(teflon) boru. Boruyu kolay şekilde çıkaramıyorsan videodaki gibi çıkarırsın. Sonrasında itince filament çıkabilir, çıkmaz ise kutu içinde yedeği olabilir.

Not:Makineyi tanımadığm için emin değilim ama mevcut sökülmüş haliyle filamenti üstten elle itince de boruyla beraber çıkabilir belki, filamenti iterken mandala da basman gerek tabii.

Son düzenleme:
0.2mm nozzleda filamentin üzerindeki toz bile tıkanma yapabilir, tabla ayarın biraz sıkı ise yani tablaya yakın ise gene zorlanıp tıkanabilir vb.. daha önce sorun olmayan şeyler sorun yaratabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Playlist'de printerınla ilgili birçok video mevcut. Takılı kaldığı yer PTFE(teflon) boru. Boruyu kolay şekilde çıkaramıyorsan videodaki gibi çıkarırsın. Sonrasında itince filament çıkabilir, çıkmaz ise kutu içinde yedeği olabilir.

Not:Makineyi tanımadığm için emin değilim ama mevcut sökülmüş haliyle filamenti üstten elle itince de boruyla beraber çıkabilir belki, filamenti iterken mandala da basman gerek tabii.
Filamenti oradan çıkardım, sanırım gergi ayarında problem var bir türlü gergi ayarını tutturamadım. Geri çekip ileri ittiğinde bir anda fazla filament geliyor baloncuk yapıyor böyle

.

Dosya Ekleri

• 20231130_145017.jpg
    20231130_145017.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 14
Slicer ayarlarını 0.2mm nozzle'den sonra eski haline getirmiştin değil mi?

Sanırım sendeki makinede PTFE boru ile nozzle temas halinde, nozzle'ı takarken boşluk kaldıysa gene orası plastik dolar. Nozzle'ı sökmen gerektiğinde nozzle sıcakken sökmen gerek.

Slicer ayarlarını 0.2mm nozzle'den sonra eski haline getirmiştin değil mi?

Sanırım sendeki makinede PTFE boru ile nozzle temas halinde, nozzle'ı takarken boşluk kaldıysa gene orası plastik dolar. Nozzle'ı sökmen gerektiğinde nozzle sıcakken sökmen gerek.
Hocam benim cihazda bi metal titanyum barrel var ptfe boru yok barelin içinde
Evet 0.4mm ayarlı şuanda

Ben sende SE var gibi düşünüyordum. Eklediğin görselde PTFE boru gözüküyor, S1'de PTFE boru var, Pro full metal.

S1 var ise bu playliste bakarsın.

Geri
Yukarı