Port 1050

Öncelikle 2002 yılında çıkmış ve güvenlik açıklarıyla dolu bir bir işletim sistemini kullanıp da açık portlardan şüphe etmeniz ilginç olmuş. Eğer güvenliğe önem veriyorsanız Windows 7 kullanacaksınız.

Verdiğiniz adrese girdim ve tek anladığım şu oldu: Sizin gibi güvelik ve portlar konusunda yeterince bilgiye sahip olmayan, ama güvenlik konusunda takıntılı olan kullanıcıları korkutarak güvenlik yazılımı/servisi satmak. Daha önce benzer bir konuyu burada yaşamıştık.

Güvenli bir PC istiyorsanız bilgi yoksunu kullanıcıların dolaştığı gereksiz forumlardaki gereksiz açık port muhabbetleri yerine şu önerilerimize kulak verin:

-Windows 64 Bit ve bütün güncelleştirmeleri yüklü bir PC
-Bütün uygulamalar güncel olmalı
-Sürekli güncellenen ve Sandbox özelliği olan bir tarayıcı, mesela Chrome
-Anti-Virüs değil, Internet Security yazılımı

Bunları yaptığınızda ve PC'nizi dikkatli kullandığınızda botnet'lerin bir parçası olmaktan kurtulabilirsiniz. Son olarak şunu ekleyeyim: hiçbir zaman bütün portlar kapalı olmaz. Mutlaka açık portlar olmak zorundadır.

Merhaba

Sayın Recep bey Öncelikle zaman ayırıp yazı yazdığınız için çok teşekkürler.Ancak ben şunları yazayım çünkü;anlayamıyorum.

1-) Microsoft, Windows Xp home edition Service pack 3 işletim sisteminin daha zamanı var ve güvenlik açığı olsa veya herhangi bir update microsoft yayınlamazmı?

2-) Güvenlik ve portlar konusunda yeterince bilgiye sahip olmamamı ve takıntılı olmamı nereden çıkardınız? Bu bence yeterince ilginç olmuş.

3-) Benzer Konu Burada tabiki var daha önce baktım zaten,ancak yeterince bilgi maalesef mevcut değil.

4-) Ayrıca Ben Ne sordum siz ne yanıt verdiniz? Sadece port 1050'yi sordum siz bana başka yanıt verdiniz.Lakin; Dediklerinizin hepsi bende mevcut olduğu gibi ''hiçbir zaman bütün portlar kapalı olmaz. Mutlaka açık portlar olmak zorundadır.'' dediğinize katılmıyorum çünkü;bazı portlar açık olur tabikide nete bağlı olduğu sürece ancak burada önemli bir vurgu yapayım bu açık olan portlarında şifrelenmesidir.

Haksızsam,yanlışsam v.b. söyleyin düzelteyim.Lütfen...Teşekkürler :)

1-) Evet, Microsoft Windows XP'nin açıklarını kapamaya devam ediyor fakat Windows XP, Windows 7'nin sunduğu güvenlik özelliklerine sahip değil ve bu özellikler güncellemeler ile eklenmiyor. Bu özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.

2-) Burada biraz üstünüze gelmiş olabilirim :) Fakat genelde portlar konusunda sorulan soruların çoğunda durum maalesef bu. Keza 1050 portu da Linux tabanlı modemler tarafından kullanılan bir port ve günümüzdeki bütün modemler Linux kullanıyor.

Modeminizdeki bu port fabrika çıkışlı olarak açık olabilir. Zira dediğim gibi RT-203 de Linux kullanan bir modem. Modeminizin FW sürümü güncel mi?

Özür diliyorum öncelikle asıl ben sizin üzerinize geldiysem.Çok iyi birisine benziyorsunuz buradan.Çok ciddiyim.Şaka maka değil.

Ayrıca tabi son sürümü direk yüklemiştim daha önce 1.2.0.3'ü.(son sürüm.) Şimdi çok uykum var.Uzun sürerse...Ayrıca benim makineye bağlanabilir siniz... Bazıları çok herkese güveniyorsun pc'ne girip herşey yapabilirler dese bile allah bana sağlıklı bir can vermiş.Gözüm görüyor diyorum. Saygılarımla :) :)

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı