Çözüldü Port açıyorum fakat çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Battlefield 4’te yaşadığım bir hata sonucunda port açmam gerektiğini öğrendim. Modem arayüzü üzerinden bütün ayarları yapmama rağmen port çalışmıyor, oyunu da oynayamıyorum haliyle. Nasıl çözülür bu sorun?

Çözüm
Farklı tabii ki de. Bilgisayarımın IP adresini yazıyorum server olarak göstermek için. İzlediğim port açma videolarında da böyle yapıyorlardı.
Modem arayüzünde gösterilen ip derken bilgisayarının ip adresini kastetmemiştim. İnternet Ip'sini görebilirsin arayüzden ve eğer bu adres, whatsmyip gibi sitelerde gösterilen adresten eşleşmiyorsa CGN IP havuzundasınızdır. CGN havuzunda port açılmaz. Statik IP, adresinizi sabitler ve böylece CGN'e düşmezsiniz.
Sıkıntının port ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Şimdiye kadar aoe2 olsun Minecraft olsun bir sürü sunucu ve dolayısıyla port açtım. Eğer portu kullanan bir uygulama yoksa port zaten kapalı gözükür. Kapalı demek bilgi akışı olmadığını, aktif olduğu da olduğunu belirtir. Eğer port ayarlarını açık hale getirdiyseniz ve portu bir şey kullanmıyorsa nereden bakarsanız bakın port kapalı görünür. Şuradan da bakabilirsiniz: Open Port Check Tool - Test Port Forwarding on Your Router
Eğer modem arayüzünden kendi bilgisayarınıza statik IP vermezseniz de bilgisayar açılıp kapandığında port belirlenemez. CMD'den ipconfig komutu ile gözüküyordu diye hatırlıyorum statik modem IP niz. Eğer portu dinamik modem IP'sine yaparsanız bilgisayarınız açılıp kapandığında bu IP değişir dolayısıyla port çalışmaz bunu da hatırlatayım.

Şuan port olayı hala çalışmıyor ama oyunda sorun yok. Bu sefer de OBS üzerinden yayın yapmaya çalıştığım zaman sunucu bulunamadı diyor. Aynı hatayı bugün de vermişti silip bidaha yükleyince bu sefer de oyun çalışmamıştı. Birbirini engelliyorlar sanki. Kafam çok karıştı, yarın detaylı bakacağım dediklerinize.

Eki Görüntüle 526635
Bu arada oyunda aldığım hata da bu;
Eki Görüntüle 526639

5 yıldır oynadığım oyunda ilk defa böyle bi sorun yaşıyorum. Port açmaya çalışmamın sebebi de bu. Umarım bir an önce sorunu hallederim.
Modem arayüzünde gösterilen ip derken bilgisayarının ip adresini kastetmemiştim. İnternet Ip'sini görebilirsin arayüzden ve eğer bu adres, whatsmyip gibi sitelerde gösterilen adresten eşleşmiyorsa CGN IP havuzundasınızdır. CGN havuzunda port açılmaz. Statik IP, adresinizi sabitler ve böylece CGN'e düşmezsiniz.
Merhabalar ayni problem bendede var ancak sorun bu sefer oyundan kaynakli degil sorun.
istedigim sey bir proxy server icin port acmak ancak bendede zyxsel modemden acmaya calsitim ancak hic bir sekilde basarili olamadim.
ancak landa hayet guzel bir sekilde calisiyor raspery pi ile proxy serverim.

Geri
Yukarı