Port açmak internete zarar verir mi?

Dreamm67

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Port açmak istiyorum ama şu soru içime bir kurt düşürürdü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikkatli olmak lazım..

Son düzenleme:
Vermez. Port açmak senin bilgisayarını dış dünyaya açmak demektir. Yani sunucu ya da site kurarsan insanlar katılabilir.

Port açarsan farklı kişiler bilgisayarına RAT sokabilir ve bu RAT tehlikelidir dostum. Bilgisayarını uzaktan kontrol edebilirler, bilgilerini alabilirler, kamera ve mikrofon erişimi sağlayabilirler.

Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. RAT yemesi için port açması gerekmiyor RAT atan kişinin port açması gerekiyor. Hem RAT yemek için RAT'ı tetikleyen bir şey yapması lazım örneğin RAT'lı bir dosya açmak gibi.

Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. RAT yemesi için port açması gerekmiyor RAT atan kişinin port açması gerekiyor. Hem RAT yemek için RAT'ı tetikleyen bir şey yapması lazım örneğin RAT'lı bir dosya açmak gibi.

Bir dakika dostum çıkan porttan dosya sokabilirler onu da bilmen lazım bu sayede RAT atabilirler umarım anlaşılmıştır.

Bir dakika dostum çıkan porttan dosya sokabilirler onu da bilmen lazım bu sayede RAT atabilirler umarım anlaşılmıştır.

Çıkan porttan RAT sokabilmeleri için sunucunun dosya alabilme izni yani portu açanın izin vermesi gerekir. Artı RAT'ı soksa bile aktif etmeleri gerekir ama sunucu dışında kimse aktif edemez.

Çıkan porttan RAT sokabilmeleri için sunucunun dosya alabilme izni yani portu açanın izin vermesi gerekir. Artı RAT'ı soksa bile aktif etmeleri gerekir ama sunucu dışında kimse aktif edemez.
Sağol dostum ayrıyetten ratı atıcak kişi benim ve port açmam lazım bunun için sormuştum haklısın ve bilgilerin için teşekkür ederim

Sağ ol dostum ayrıyeten RAT'ı atacak kişi benim ve port açmam lazım bunun için sormuştum haklısın ve bilgilerin için teşekkür ederim

Ya ciddi olamazsın sen 😂😂😂

Geri
Yukarı