Port forwarding nedir ve nasıl yapılır?

Daha fazla  
Başka hiçbir oyunda değil ama sadece Rainbow Six Siege'de yoğun lag oluyor. İnternette yaşadığım sorunu yaşayan başkaları da olmuş mu görmek için arama yaptım. Ubisoft forumlarında bir kullanıcı benim başıma gelen şeyi bire bir tarif etmiş. (Fotoğrafını ekliyorum) Daha sonra bir Ubisoft çalışanı "port forwarding"den bahsetmiş ama ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. (Fotoğrafını ekliyorum) Ben o mesajda Ubisoft çalışanı tarafından bırakılan linke tıkladım ve gerekli adımları izledim ancak "port forwarding"in ne olduğunu ve nasıl yapılacağını bilmediğimden sonlara doğru bıraktım.

Screenshot_20190806-220148_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20190806-220129_Samsung Internet.jpg

Son düzenleme:
Benim kullandığım portacmak diye bir site vardı bir çok modeme göre tarifi mev ut idi şimdi kapanmış sanırım.
Eskiden modern warfare 2 döneminde çok uğraşmıştım bu problem ile ama o site yardımı ile çözmüştüm.
Nat type açık yapmak diye aratırsanız eski bilgilere ulaşabilirsiniz.

Port Forwarding, yani port yönlendirme. Bu işlemin ayarları her cihazda farklı olduğu için nasıl yapıldığını sizin bulmanız gerekiyor.

TCP ve UDP kısmında yazan port numaralarını yönlendirme kısmına eklemeniz gerekiyor.
Zaten tam oraya gelince bıraktım. Çünkü hangi numaranın nereye yazılacağını anlamamıştım. Sanırım statik IP gerekiyor doğru mu? Ve eğer statik IP alırsam herhangi bir ayar veya kurulum tarzı bir şeyle uğraşmam gerekecek mi?

Modem arayüzünden UPnP açarsan otomatik port yönlendirme oluyor diye biliyorum. Statik IP kesin çözüm evet.
UPnP nedir? Ve statik IP kesin çözüm derken, statik IP alınca hiçbir şeyle uğraşmama gerek kalmadan sorun çözülecek anlamında mı?
Hayır, statik IP ile alakası yok. Sizin yapacağınız işlem TCP ve UDP kısmındaki numaraları modeminizin arayüzüne girip etkinleştirmek. Ubisoft'un birçok oyununda port açmadığınız sürece sorunlar meydana gelebiliyor.
20190807_103945.jpg

Hayır, statik IP ile alakası yok. Sizin yapacağınız işlem TCP ve UDP kısmındaki numaraları modeminizin arayüzüne girip etkinleştirmek. Ubisoft'un birçok oyununda port açmadığınız sürece sorunlar meydana gelebiliyor.
Hocam port forwarding için gereken yeri açtım. Yukarıda fotoğrafını bulabilirsiniz. Ama Ubisoft'un verdiği numaraları nereye yazmam gerektiğini hiç bilmiyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı