iPhone 14 Pro vs iPhone 13 Pro Max

atakanatlgn

Hectopat
İkisi arasında çok kaldım. 13 Pro batarya ve ekran boyutu olarak avantajlı. 14 Pro işlemci kamera (kamerada pek bir fark yok sadece ana kamera 48 MP) olarak daha iyi. Ve dynamic island görünüşü de hoşuma gidiyor. Siz olsanız hangisini alırsınız?

14 Pro alırdım işlemci farkı ve daha güncel olmasından kaynaklı.

Çok yakın bir zamanda olmasa da 13 14'ten daha önce güncelleme almayı bırakacak.

O yüzden 14 iyidir.

14 Pro alırdım işlemci farkı ve daha güncel olmasından kaynaklı.

Çok yakın bir zamanda olmasa da 13 14'ten daha önce güncelleme almayı bırakacak.

O yüzden 14 iyidir.

Aralarında devasa fark var mı ekran olarak? İzlediğim videolarda da 13 Pro Max 14 Pro'dan 1 buçuk saat daha fazla şarjı gidiyor. İlk çıktığında da A16 bionic işlemci fazla ısınıyor söylentileri de çıkmıştı.

Aralarında devasa fark var mı ekran olarak? İzlediğim videolarda da 13 Pro Max 14 Pro'dan 1 buçuk saat daha fazla şarjı gidiyor. İlk çıktığında da A16 bionic işlemci fazla ısınıyor söylentileri de çıkmıştı.

Ekran farkı devasa değil ama bir fark var tabii ki.

Isınma sorunu çözüldü diye biliyorum ilk çıktığında 14'te çok fazla yazılımsal sorun vardı ama şu an etrafımda birçok insanda 14 Pro, Pro Max var ama hiçbirinde bir sorun yok.

İkisi arasında çok kaldım. 13 Pro batarya ve ekran boyutu olarak avantajlı. 14 Pro işlemci kamera (kamerada pek bir fark yok sadece ana kamera 48 MP) olarak daha iyi. Ve dynamic island görünüşü de hoşuma gidiyor. Siz olsanız hangisini alırsınız?
Tek farklar o kadar değil sayıyorum:
14 Pro’nun 13 Pro Max’e artıları
-Dinamik ada
- Güneş Işığı altında daha parlak ekran
-48MP ana kamera ( detaylarda fark ediyor)
-1 yıl daha yeni işlemci
- Kamerada hareket modu
-Düşük ışıkta daha iyi

13 Pro Max’in tek artısı batarya. Bana göre 14 Pro almalısınız. Biri zamanının 6 Plus’ı biri 6S’i öyle düşünün :)

Tek farklar o kadar değil sayıyorum:
14 Pro'nun 13 Pro Max'e artıları.
-Dinamik ada.
- Güneş ışığı altında daha parlak ekran.
-48MP ana kamera ( detaylarda fark ediyor)
-1 yıl daha yeni işlemci.
- Kamerada hareket modu.
-Düşük ışıkta daha iyi.

13 Pro Max'in tek artısı batarya. Bana göre 14 Pro almalısınız. Biri zamanının 6 Plus'ı biri 6S'i öyle düşünün :)

Şu anda A50 kullanıyorum 6.4 inç elime neredeyse tam oturuyor. 14 Pro 6.1 inç aralarında çok fark var mı? Elimde cücük gibi kalmasın. :D

Şu anda A50 kullanıyorum 6.4 inç elime neredeyse tam oturuyor. 14 Pro 6.1 inç aralarında çok fark var mı? Elimde cücük gibi kalmasın. :D

Ben 14 Pro kullanıyorum. Boyut olayı görecelidir ve el ebatınıza yani fiziksel kalıbınıza göre değişir. Bana göre cihaz ne büyük ne küçük normal boyutta. Enine geniş bir telefon biraz o yüzden mesela aynı ekran boyutuna sahip S23'ten büyük duruyor.
Üstte saydığım farklar bence değecek farklar. Film dizi izlemek de bu ekran boyutunda keyifli. Batarya olarak 1 günü çıkarıyor çok rahat.

Ben 14 Pro kullanıyorum. Boyut olayı görecelidir ve el ebatınıza yani fiziksel kalıbınıza göre değişir. Bana göre cihaz ne büyük ne küçük normal boyutta. Enine geniş bir telefon biraz o yüzden mesela aynı ekran boyutuna sahip S23’ten büyük duruyor.
Elinde bir fotoğraf atabilir misin?

Elinde bir fotoğraf atabilir misin?
0e392ade-d1f2-4f19-93be-a6ff7eea3706.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı