Port nasıl açılır?

Kural adini darkcomet yap, kaynak ve heden portları istediğin port değerlerini gir orn 9090 hepsi aynı olacak hem tcp hem de udp olarak ayarla ardından senin bilgisayarın yerel ip adresini gir ve kaydet bu kadar.

Ayrıca port açmak için statik ip ye ihtiyaç yok noip veya dyndns gibi dinamik yönlendirme programlarını kullanabilirsin.
1627166578730.png

Böyle mi olması gerekiyor?
Güvenlik ayarlarından modemin güvenlik duvarını kapat ve bilgisayarın tüm güvenlik duvarlarını kapat.

Alttaki yazıya ekleme:
Windows defender ve windows firewall'ı sildim ben zaten. İstesem de açamam.
Neyse arkadaşlar. Boş verin yapmayalım. En basit tabiri ile yemedi diyelim şuna. Yardımcı olan herkese teşekkürler. Belki ileride düşünürüm.

Eki Görüntüle 1117487
Böyle mi olması gerekiyor?

Windows defender ve windows firewall'ı sildim ben zaten. İstesem de açamam.
192.168.1.106 bölümünü Google'a IP Adresim yazın ordaki IP'yi 192.168.1.106 ile değiştirin.
Güvenlik duvarı için:

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Windows Defender Güvenlik Duvarı
1627166780766.png

1627166799180.png

Doğrudur şimdi darkcometten bu port ve internete çıkış IP adresinizi kullanarak bir server oluşturun ve bu serveri arkadaşınıza gönderin. Burası önemli! Oluşturduğunuz serveri kendi PC nizde açarsanız bağlantı gelmez uzak bir bilgisayarda çalıştırılması gerekir. Unutmadan darkcometi belirlediğiniz portta dinleme moduna alın.

Doğrudur şimdi darkcometten bu port ve internete çıkış IP adresinizi kullanarak bir server oluşturun ve bu serveri arkadaşınıza gönderin. Burası önemli! Oluşturduğunuz serveri kendi PC nizde açarsanız bağlantı gelmez uzak bir bilgisayarda çalıştırılması gerekir. Unutmadan darkcometi belirlediğiniz portta dinleme moduna alın.
Örnek olarak listen olan portu 1607 yaparsam oraya da 1607'mi girmem lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı