Port nasıl açılır?

Swaglikeohio

Hectopat
Selamlar. Türk telekom kullanıyorum. DarkComet kullanacağım için port açmam lazım. (İnsan gibi kullanıcağım bu arada. Heçkırlık için değil.) Ben bunu nasıl yapabilirim? ipconfig yazınca 192.168.1.1 çıkıyor. Fakat ne kullanıcı adını, ne şifresini biliyorum. Bilen birisi var ise yardımcı olabilir mi?

Modem arayüzüne gir, admin admin veya admin ttnet gibi birşeydir id şifre. Ardından port fowaeding bölümüne gir açmak istediğin portları örneğin tcp/udp 9090 şeklinde yaz ip olarak ipconfig de local makinenin ipsini yaz kaydet.

Modem arayüzüne gir, admin admin veya admin ttnet gibi birşeydir id şifre. Ardından port fowaeding bölümüne gir açmak istediğin portları örneğin tcp/udp 9090 şeklinde yaz ip olarak ipconfig de local makinenin ipsini yaz kaydet.
admin admin ve admin ttnet çalışmadı.
IP adresin statik değilse port açamazsın.
Olup olmadığını nereden öğrenebilirim?

Kullanıcı adı : admin
Şifre dördünden biri : turktelekom , ttnet , 1234 veya admin

Modemden modeme farklılık göstermekle beraber gelende arayüz > Internet > Port Yönlendirme kısmında bulunur.
NOT : Modem arayüzüne giremiyorsan modem yanındaki ufak deliğe kürdan sokup resetle öyle gir.

Kullanıcı adı : admin
Şifre dördünden biri : turktelekom , ttnet , 1234 veya admin

Modemden modeme farklılık göstermekle beraber gelende arayüz > Internet > Port Yönlendirme kısmında bulunur.
NOT : Modem arayüzüne giremiyorsan modem yanındaki ufak deliğe kürdan sokup resetle öyle gir.
Kolay menü> Port yönlendirme'de buldum ben onu.
1627166155997.png

Bundan sonra ne yapmam gerek?

Olup olmadığını nereden öğrenebilirim?
Modemi açıp kapattığınızda IP'niz değişiyorsa statik değildir. Zaten statik ip için ek para ödemeniz gerekir ve ddos saldırılarına çok açık olursunuz. O yüzden dinamik IP'de port açamıyorsanız önermem. Uzaktan bilgisayarınızı yönetmek için darkcometi kullanacaksanız onun yerine teamviewer öneririm.

Kural adini darkcomet yap, kaynak ve heden portları istediğin port değerlerini gir orn 9090 hepsi aynı olacak hem tcp hem de udp olarak ayarla ardından senin bilgisayarın yerel ip adresini gir ve kaydet bu kadar.

Ayrıca port açmak için statik ip ye ihtiyaç yok noip veya dyndns gibi dinamik yönlendirme programlarını kullanabilirsin.

Güvenlik ayarlarından modemin güvenlik duvarını kapat ve bilgisayarın tüm güvenlik duvarlarını kapat.

Alttaki yazıya ekleme:
Kural adini darkcomet yap, kaynak ve heden portları istediğin port değerlerini gir orn 9090 hepsi aynı olacak hem tcp hem de udp olarak ayarla ardından senin bilgisayarın yerel ip adresini gir ve kaydet bu kadar.

Ayrıca port açmak için statik ip ye ihtiyaç yok noip veya dyndns gibi dinamik yönlendirme programlarını kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı