Port nasıl açılır?

Wi-Fi portu derken? Port açmak istiyorsanız modem arayüzünden port amanız gerekir ama dinamik IP kullanıyorsanız bağlantıda sorun yaşarsınız.

Wi-Fi portu adında bir şey duymadım ancak modem portu açmaktan bahsediyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşüp belirli miktar ücret ödeyerek portunuzu açabilirsiniz.

Wi-Fi portu adında bir şey duymadım ancak modem portu açmaktan bahsediyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşüp belirli miktar ücret ödeyerek portunuzu açabilirsiniz.

AA yanlış yazmışım kusura bakmayın, Mesela port öğrenmek için belirli bir miktar mi gerekiyor?

Wi-Fi portu derken? Port açmak istiyorsanız modem arayüzünden port amanız gerekir ama dinamik IP kullanıyorsanız bağlantıda sorun yaşarsınız.

Hocam merak ettim baktım genellikle 80 oluyormuş port ama değişikleri de var tabii.

Ücretlik bir durum yok. 80 portunu HTTP kullanır. Herhangi bir oyun için hosting yapacaksanız yardımcı olalım. Ayrıca resmi bir şey yapmıyorsanız sabit IP'ye de gerek yok.

AA yanlış yazmışım kusura bakmayın, Mesela port öğrenmek için belirli bir miktar mi gerekiyor?

Hocam merak ettim baktım genellikle 80 oluyormuş port ama değişikleri de var tabii.
Hangi portu sorduğunuza ve ne amaçla kullanacağınıza bağlı bu. Port öğrenmek için para ödemenize gerek yok. Port açıp dışarıdan erişim sağlatacaksanız statik ip almanız gerekiyor ( kalıcı olsun diyorsanız, anlık arkadaşlarla oyun oynama vs. içinse statik ip de gerekmeyebiliyor. Eğer CGNAT varsa gerekebilir)

Arkadaşlar son sorum benim IP adresim ne zaman baksam Diyarbakır'da gözüküyor ama İstanbul'da yaşıyorum neden olur?

Statik IP kullanmadığınızdan dolayı. CGNAT arkasında olduğunuz için atandığınız IP Diyarbakır'a aitdir muhtemelen. O sebeple olabilir.

Aa yanlış yazmışım kusura bakmayın, mesela port öğrenmek için belirli bir miktar mi gerekiyor?

Doğrudur, internet servis sağlayıcınıza "port" açtırma isteğinizi belirten bir resmî dilekçe ile başvurabilirsiniz veya müşteri Hizmetleri'ni de konuyla ilgili sürekli arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Geri
Yukarı