Port Nedir Ve Port Açmanın Online Oyunlara Katkısı Olur Mu?

fthusnmz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Hiç
Profil Kapağı
1525296345
Merhabalar;

İnternet sağlayıcım TürkNet ve Tp-Link'in (VDSL) TD-W9980 modemi ile 35 Mbps'e kadar internet kullanıyorum. Ping durumum maksimim 9, Download hızım ortalama 32 Mbps, Upload hızım minimum 2.70 Mbps civarında seyrediyor. Steam üzerinden ''Online'' oyun oynarken fark ettiğim bir aksaklık nedeni ile bilgilerinize danışmak istiyorum. Sorunumu; oyun içi ve muhtemelen İnternet kaynaklı kasma, donma, gecikme ve geç tepki verme şeklinde özetleyebilirim. İnternet kaynaklı diyorum çünkü ''Offline'' oyunlarda şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım. Donanımsal olarak bilgisayarım ile ilgili herhangi bir sorunum yok, her şey güncel ve eksiksiz. Güvenlik duvarım ve virüs programlarım kapalı. Gereken izinleri ''Firewall'' bölümünden verdim fakat değişen hiçbir şey olmadı. TP-Link yetkilileri uzaktan bağlantı ile bilgisayarıma bağlanarak sorunuma çözüm aradılar. Port açmamı ve öncesinde İnternet sağlayıcımdan ''Statik IP'' edinmemi söylediler. Malumunuz ''Statik IP'' ücrete tabi olduğundan dolayı, öncesinde sizlere danışmak istedim. Yardımcı olur ve çözüm odaklı fikirler sunarsanız eğer minnettar kalırım. Cevaplarınızı bekliyor, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Saygılarımla.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Eğer bütün çözümleri deneyip başarılı olamadıysanız (ki durum bunu gösteriyor) port açmanız gerekiyor.
Bu sorununuzu çözecektir.
''Program Ekle veya Kaldır'' bölümünde herhangi bir ibare mevcut değil.
Yapılması gereken her şeyi yaptım. Statik IP edindim, Port açtım. Olmadı, olmuyor. Port'lar oyuna girip kontrol ettiğimde dahi ''Closed'' görünüyor. El insaf! Milyarlık dünyada bula bula beni buldular. Sayın @RecepBaltaş ve @AliGüngör beylerden rica ediyorum. Biz üstesinden gelemedik, siz yardımcı olun lütfen.

Son düzenleme:
Maalesef, öyle bir durumun söz konusu bile değil. Tamamen üreticinin belirttiği ayarlarda oynuyorum ve hatta daha düşüğünde diyebilirim. Ayrıca oyun içi ping seviyem 9 ms. Bayram Bey aslında merak ettiğim husus; İnternet sağlayıcımdan Statik bir IP adresi satın alıp portları tam olarak aktif edebildiğimde bu sorunları yaşayıp, yaşamayacağım.

Eki Görüntüle 295415Eki Görüntüle 295416Eki Görüntüle 295419Eki Görüntüle 295421Eki Görüntüle 295422Eki Görüntüle 295415Eki Görüntüle 295416Eki Görüntüle 295419Eki Görüntüle 295421Eki Görüntüle 295422
Hocam ping sorununu çözebildiniz mi ve portun bir yararı oldu mu? Bende Valorant'ta benzer sorunlar yaşıyorum.

Geri
Yukarı