Statik IP ile port açılamıyor

afatsum64

Centipat
Türk Telekom'dan bugün statik IP'mi aldım. 15 dakikaya tanımlanır dediler. 30-40 dakika bekledim. CMD'de sonuç yok. Ben de aradım. Bana tanımlandığını belirttiler fakat bilgisayarda yine eski dinamik IP duruyordu. Port açarken de aynıydı. Sonra aradım, dedim ki bana IP'yi verir misiniz diye, verdiler fakat o IP ile yine port açamadım ve LAN IP'si ile verdiğiniz IP eşleşmiyor. CMD'de eskisi gözüküyordu. İnternetten "What is my IP"yi arattım orada da bana verdikleri statik IP yazıyordu. Sonra tekrar aradım. Her şeyi anlattım bana arıza kaydı oluşturdular. Şu anda 2 tane ağ gözüküyor. Ne yapmalıyım? Herhangi bir ayar falan mı çekmek lazım?

Ekran görüntüsü 2022-07-09 212658.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bilgisayarda aynı IP duruyordu derken neyi kastediyorsunuz açar mısınız? Yerel IP adresiniz ile Public IP adresiniz aynı olmayacak zaten.

Statik IP almadan önce de IPv4 buydu onu kastediyorum.

@canother

Bir şeyler yapmaya çalışırken modemi resetliyim dedim. İnternet gitti. Kabloyu Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakıp geri aktif ettim. İnternet geldi şu an sadece yukarıda ki ekte olan ağ 3 var tanımlanmayan ağ yok.

durum aynı

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-09 215053.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-09 215053.png
    4 KB · Görüntüleme: 66
Evet anlıyorum ama bu sizin yerel IP adresiniz yani router'ın bağlı cihazlara vermiş olduğu adres. Statik IP'nin burayla alakası yok. Statik IP alarak Public IP'nizi sabitlemiş oldunuz yani whatismyip gibi sitelerde gözüken adresiniz değişmeyecek artık ki port açmak için gerekli olan da bu adres zaten. Bir yanlışlık yok bu durumda.

Benim port açmayla ilgili pek bir bilgim yok malesef. Bilgili arkadaşlar konuyu gördüklerinde yardımcı olacaklardır. Ama Türk Telekom'luk bir sorun yok şu an.

Benim port açmayla ilgili pek bir bilgim yok maalesef. Bilgili arkadaşlar konuyu gördüklerinde yardımcı olacaklardır. Ama Türk Telekom'luk bir sorun yok şu an.

Tamamdır teşekkür ederim.

Konu güncel port açtım fakat açık gözükmüyor.

Konu kilit bununla ilgili başka konu açıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı