Çözüldü Portal 2, gamepad ile karakter doğru kontrol edilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

etol4040

Hectopat
Başka hiçbir oyunda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Portal 2 oynamak için gamepad bağladım, ve oyunu açınca kamera sürekli yukarı gitmeye başladı, yani sanki sağ analogu yukarı kaldırmışım gibi. Kamera en aşağıdayken, analogu yukarı kaldırınca kamera takılıyor ve analogu bırakınca kamera anında en üste bakıyor. Sağ analogu aşağıya doğru indirmeye başladıkça, analog bir noktadayken kamera sabit kalıyor, en aşağıya indirince de normal bir şekilde kamera aşağıya doğru bakıyor. Sağ-sol olması gerektiği gibi çalışıyor, tek sorun yukarı-aşağı bakmakta. Gamepad'im Piranha. Biliyorum, kalitesiz bir gamepad ama kardeşlerim hemen bozduğu için pahalı bir şey alamıyoruz. Sorun analogun orta noktasını olması gerekenden daha aşağıda gördüğü için kaynaklanıyor sanırsam.

Çözüm
Drift problemi olabilir. Hardware Tester bu siteden test edebilirsin. Eger analog sen hareket ettirmedigin halde yukari kayiyor olarak gozukuyorsa drift proble midir?
Yok hocam. Portal 2 hariç hiç bir oyunda bu sorunla karşılaşmadım.

Sorunu çözdüm. Steam ayarlarına girdim, kontrolcü ayarlarına girdim, oradan "aygıt girdilerini test et" tuşuna basınca şöyle bir ekran çıktı:

1700309101955.png

Aygıt girdilerini sıfırla tuşuna basınca sorun düzeldi.
Drift problemi olabilir. Hardware Tester bu siteden test edebilirsin. Eger analog sen hareket ettirmedigin halde yukari kayiyor olarak gozukuyorsa drift proble midir?

Yok hocam. Portal 2 hariç hiç bir oyunda bu sorunla karşılaşmadım.

Sorunu çözdüm. Steam ayarlarına girdim, kontrolcü ayarlarına girdim, oradan "aygıt girdilerini test et" tuşuna basınca şöyle bir ekran çıktı:

1700309101955.png

Aygıt girdilerini sıfırla tuşuna basınca sorun düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı