Portal 2 ses modlama

Gondolos

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Portal 2 oyunun ses dosyalarını nasıl değiştireceğim nasıl modlıyacağım bilmiyorum. Steam'in sayfasında baktım denedim olmuyor. Yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Crowbar kullanarak portal2/pak01_dir.vpk dosyasını açın. sounds/ kısmından değiştirmek istediğiniz kısmı değiştirin. Ses dosyaları .wav uzantılı ve çift kanallı olması gerekiyor. Daha sonra kendi sesinizi oradaki isimiyle aynı yapın, yeni bir klasör oluşturun ve sesi Crowbar'da hangi dizinden çıkardıysanız o yolda çıkarın. Orjinal ses dosyalarından daha uzunsa oyun konsoluna girip smd_rebuildaudiocache komutunu çalıştırın.

Biraz karışık oldu, bilgisayarda olsaydım ekran görüntüleriyle anlatırdım.

Source modlama biraz meşekkatli olsa da epey eğleniyorsunuz.
sorse-source.gif

Son düzenleme:
Crowbar kullanarak portal2/pak01_dir.vpk dosyasını açın. Sounds/ kısmından değiştirmek istediğiniz kısmı değiştirin. Ses dosyaları .WAV uzantılı ve çift kanallı olması gerekiyor. Daha sonra kendi sesinizi oradaki isimiyle aynı yapın, yeni bir klasör oluşturun ve sesi Crowbar'da hangi dizinden çıkardıysanız o yolda çıkarın. Orijinal ses dosyalarından daha uzunsa oyun konsoluna girip smd_rebuildaudiocache komutunu çalıştırın.

Biraz karışık oldu, bilgisayarda olsaydım ekran görüntüleriyle anlatırdım.

Source modlama biraz meşekkatli olsa da epey eğleniyorsunuz.
Eki Görüntüle 1946737

Öncelikle çok teşekkür ederim, ama crowbarı kurduğumda oyunu açtığımda sesler yok oldu ve daha sesleri aktarmamıştım bile.

Öncelikle çok teşekkür ederim, ama crowbarı kurduğumda oyunu açtığımda sesler yok oldu ve daha sesleri aktarmamıştım bile.
Bir bölümü başlatın, daha sonra ayarlar'dan geliştirici konsolunu etkinleştirin. Sonra " tuşuna basın. Ardından smd_rebuildaudiocache komutunu çalıştırın. Portal 2 yüklenme menüsü gelecektir. Aşağıdaki antiline'ların turuncu olmasını bekleyin. Turuncu olduktan sonra oyunu zorla kapatıp yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı