Portimao da pole Bottas'a gitti

Makaleler
12
Daha fazla  
Lastik ısıtma ve yol tutuş sorunları yüzünden pilotların ilk turlarının oldukça sıkıntılı geçtiği Portimao da pole pozisyonunu Bottas 0.007 fark ile kazandı.

1) Bottas
2) Hamilton
3) Verstappen
4) Perez
5) Sainz
6) Ocon
7) Norris
8) Leclerc
9) Gasly
10) Vettel
11) Russell
12) Giovinazzi
13) Alonso
14) Tsunoda
15) Raikkonen
16) Riccardo
17) Stroll
18) Latifi
19) Schumacher
20) Mazepin

Mercedes: Açıkçası bu hafta yarışın favorisi kim diye konu açmıştılar, favori olarak Mercedes demiştim, maalesef haklı çıktım. Mercedes iyi başladı. Bottas şimdiye kadar lastik ısıtma ve yol tutuş sorunlarından dolayı Hamilton'a nazaran daha fazla zorlanıyordu. Bu yarışta sıralamalarda kendine geldi. Hamilton gereksiz maceraya girip ikinci turunda medium lastiklere geçti, soft lastikle tur atsa pole alabilirdi.

Redbull: Verstappen ilk hakkında pist sınırını ihlal etmeseydi pole alacaktı, pole derecesinden 0.1 saniye daha hızlı bir atmıştı ama silindi. İki yarıştır Verstappen'den sıralamalarda beklenmedik hatalar geliyor. İlk defa bir şampiyonluk mücadelesi verecek, bu yüzden hataya meyilli artık. Eskisi gibi kafası rahat değil.
Perez olması gereken bir sıralama sonucu elde etti.

Mclaren: Riccardo kötü bir seans geçirdi, daha ilk bölümde elendi. Norris 3 yarıştır açıkça Riccardo'dan üstün. Yeni takıma geçen pilotlar arasında takım arkadaşına göre en çok zorlanan pilot Riccardo, özellikle de sıralamalarda. Norris yine iyi bir yaptı fakat Q1 de daha iyisini beklerdim.

Ferrari: Şahlanan At hızlanmaya devam ediyor, bu haftada oldukça rekabetçiler. Umarım yarış tempoları da aynı olur. Leclerc bu sene en kötü sıralaması geçirdi, yine de Redbull ve Mercedes pilotları dışında yarışa medium lastikle başlayan tek pilot, bu da önemli bir avantaj.
Sainz ilk defa Leclerc'i sıralamalarda geçti ve çok hızlıydı, şaşırtmaya devam ediyor, beklendiğinden daha çabuk araca alıştı. Yarın Leclerc'e göre lastik dezavantajı var. Diğer pilotlar arasından lastik saklama açısından çok iyi bir pilot olduğu için sorun falan yaşamazsa iyi puanlar alacaktır.

Alpha Tauri: Diğer yarışlara göre yavaş bir araçları vardı. Gasly yine Q1'e kaldı, Tsunoda kötüydü.

Aston Martin: Ve Vettel 16 yarış aradan sonra Q1'e kaldı, sıralamaların en iyi pilotlarından biriydi. Araç Vettel'in şansına çok yavaş, güncellemelerle toparlansaydı iyi olurdu. Stroll için kötü bir seans oldu, Vettel'e karşı ilk kez sıralamalarda geçildi.

Alpine: İlk iki yarışa nazaran bu hafta sonu açıkça daha hızlı bir araçları vardı. Russell ile beraber sıralamaların yıldızı Ocon idi. Ocon, Alonso'ya 0.8 saniye fark attı, korkunç bir fark. Bu sene araba geçen seneye göre daha yavaş olmasına rağmen Ocon geçen seneye göre daha hızlı, Force Indıa zamanlarında Perez'e kök söktüren Ocon'u görürüz umarım. Alonso kendinden beklenmedik derecede kötü bir fark yedi, kötü bir izlenim verdi.

Alfa Romeo: Giovinazzi, Raikkonen'i geçti araçtan maksimumu aldı, RAI için iyi bir seans olmadı.

Williams: Sıralamaların yıldızı mükemmel bir iş yapan, son anda Q1'i kıl payı kaçıran Russell idi. Willams'teki en iyi sıralama sonucunu elde etti.

Haas: Mick, Mazepin'i geçerek sıralamalarda durumu 3-0 yaptı.

Albon ve Gasly'e göre Perez iyi başladı, öndekilerle aynı tempoya sahip değil şu an. Dün Norris'in arkasında takılı kalması öndekilerle bağlantıyı kopardı.

Kimse Portimao yarışını izlemedi mi? Konusunu açsaydınız bari. Ben yarışın yarısını izlediğim için konu açmadım, fırsatım olmadı tekrar yayınlarına da bakmaya.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı