Portekiz Portimao GP

Vettel'i itibarsızlaştırma çabası var.
7 sezondur kazanamayan bir sürücünün zaten itibarının önemli kısmı gitmiştir. Kalan kırıntılarla uğraşıyorlar olabilir. :D Yine Vettel'e kıllığım üstümde, %80 şaka yapıyorum ama gerçeklik payı da var biraz kabul etmek lazım.

Araçta fark var mıdır bilmiyorum, yıllardır bir şey elde edemediği ve yerine başka bir sürücüyü tercih etmiş olan Ferrari adına yarıştığı için konsantrasyonda eksilme de olabilir. Vettel kadar F1 içinde ağırlığı olan bir sürücüye böyle bir şey yapılması çok da kolay değil gibi geliyor bana. Bu adam istese Ferrari'nin bütün üretim kapasitesine rağmen kendisine gereken parçaları sağlamadığı konusunda şikayette bulunur ve bunun sonucunda da muhtemelen haklı bulunur. Sanırım sadece şasi ya da ön aero takımı değişiminde Leclerc 1 hafta erken almıştı bunları. Bundan bile haberimiz varken öteki daha da fazla göz önünde olurdu sanki.

Araçta fark var mıdır bilmiyorum, yıllardır bir şey elde edemediği ve yerine başka bir sürücüyü tercih etmiş olan Ferrari adına yarıştığı için konsantrasyonda eksilme de olabilir.
Konsantrasyon ve hata yapma korkusu kesinlikle var, araca tam güvenemediği için zorlayamama durumu da var. İki araç fark olması bana inandırıcı gelmiyor. Bu kadar fazla fark yemesi tuhaf olsa da iki aracın aynı olduğu kanaatindeyim. Leclerc bu külüstürü de çok iyi sürüyor, adam harbi çok iyi.

Leclerc bu külüstürü de çok iyi sürüyor, adam harbi çok iyi.
Leclerc, bir terslik olmazsa F1'in gelecekteki Max ile birlikte ana sürücüsü olacak. Çok genç ve çok yetenekli, bunun da üstüne kendisini kanıtlamak ve alt yaş kategorilerde Max ile olan rekabetini devam ettireceğini göstermek istiyor. Bundan dolayı araç sürüşünde ekstraları olabilir. Vettel zaten bir süredir mental olarak çok kötüydü, üstüne tercih edilmeyip Ferrari tarafından bir kenara atılmış olmak ayrı bir psikolojik darbe olmuştur. Onun yerinde biz olsak biz de Ferrari için yarışmaya hevesli olmazdık sanırım.

Saliselerin önemli olduğu bir düzeydeyken o isteksizlik ve konsantrasyon farkı buna neden olabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı