Postural taşikardi sendromu tehlikeli midir?

0B95F44

Picopat
Postural taşikardi sendromu tehlikeli midir yani tedavi edilmezse ne olur? Yoksa çok da büyütülecek bir durum değil midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
@0B95F44 araştırma yaparak hastalığın sebebini bulamazsın. Bu hastalık otonom bir rahatsızlık ve kronik bir rahatsızlıktır özellikle kadınlarda erkeklere göre 5 kat fazla gözükür. Bu hastalığı bilen çok doktor yoktur ve tıp fakültesinde araştırmaya girerek öğrenebilirsin tabii bulabilirlerse.

Bu hastalık bağırsaktaki bakterilerin çoğalması ve bağışıklığın kendine saldırması sonucu tetikleyebiliyor. Bazılarında dayanıklılık düşük olduğu için çocukluk çağında gözükür özellikle kadınlarda.

Çalışma mekanizması kanın merkezi yerde kalması ve hareket halinde iken veya ayağa kalkarken dağılması gerekirken ilerlemiyor ve gecikiyor. Beyin bunu algıladığı an kalbe sinyal yolluyor ve kalp çarpıntı yaparak hızlı şekilde çalışarak kanı pompalamaya çalışıyor ve beden içinde dağılmasını sağlıyor.

Tedavisi basit bol su içeceksin ve tuz seviyeni arttırmak ve bacaklarına varis çorabı girerek basıncı arttırmak ve uyku düzenini oturtmak yeterli derece dinlenmek.

Bu tarz hastalıklar genelde nadirdir ve genetik bozukluklarda belli olur ve uyku döneminde yani remisyonda durup ilerleyen dönemlerde aktifleşip alevlenebilir hastalık.

İlk önce doktora git araştırma yapman bir şeyi çözmeyecek çünkü elinde eko EKG holter kan tahlili cihazları ve idrar tahlili cihazları mr makinesi BT makinesi USG makinesi yok evinde olsa bile eğitimini almadığın için teşhis koyamazsın sadece şüphe edersin ama bazı hastalıklar benzer belirti gösterebilir.

@0B95F44 yok baş dönmesi vitamin eksikliğinden ve bağırsak sorunlarından. Kol uyuşması ise boyundaki fıtıklardan ve boyun düzlüğünden oldu onun içinse fizik tedavi aldım 30 seans.

@0B95F44 doktor değilim ve doktorların yapacağı araştırmaları makalelerden bakarak öğreniyorum onlarda aynı yöntem ile öğreniyor.

Son olarak nadir hastalıklar ve kanser tanısı olduğu için yapabilecekleri pek çok inceleme ve ekipmanları tecrübe ettim.

Hangi poliklinik ne tür protokolü ve basamakları var öğrendim yıllarca doğal olarak insanlar bazı sorular sorarken onları yönlendiriyorum.

Pek çok arkadaşa buradan yardımcı oldum nasıl ilerlemesi gerektiği gibi zamanla başka konulara da yazılar yazıp konu sahiplerini bilgilendiriyorum.

Hiçbir doktor forum üzerinden sana tanı koyamaz seni incelemediği sürece yani forum üzerinden genel geçer şeyleri öğrenebilirsin veya benim gibi tek tük insanlar seni yönlendirebilir.

@QuaJiHuan bu konudan bağımsız size bir soru sormak istiyorum menerjit aşısı olmak zorunlumu olmazsak ne olur ya da olmamak bir sorun mudur eğer olmam gerekliyse hemen mi olmalıyım yaşım 17

@0B95F44 beyin iltihabından veya enfeksiyonundan korkuyorsan yaptırabilirsin 1 kere yaptırmak ömür boyu fayda sağlar tabii etkinliği azalacaktır elbette.

Zorunlu değil diye biliyorum ama koruması var ve Türkiye gibi yerde insanların suratına öksürmesi ve tuvaletten çıkıp seninle el tokalaşması gibi şeyleri göz önüne alırsak alerjik bir yan etki oluşturmadığı sürece doktorun izniyle olabilirsin.

Doktora danışman gerekiyor önce kontrol ettir kendini alerjin var mı diye incelesin seni.

@0B95F44 doktordan raporlu bir şekilde tanı aldın mı? Bu tanıyı aldıktan sonra tedavi gördün mü veya seconder bir tutulum var mı araştırmaya girdin mi? Tıp fakültesi üniversite hastanesine gidip gerekli basamaklardan geçtin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı