Taşikardi hastalığı

Linics

Hectopat
Daha fazla  
Sağlık konusunda doktora gitmem gerektiğini biliyorum ama ciddi bir şey mi değil mi diye daha önce deneyimi olan kişilere sormak istedim. Birkaç ayda bir geceleri uyuyamıyorum ve kalbimin yüksek çarptığını hissediyorum onun dışında gün içerisinde çok fazla çarpıntı hissetmiyorum mide bulantısı vb. olmuyor, efor konusunda da her gün okuldan eve 30dk yürüyorum herhangi bir tıkanma hissetmiyorum. Aslında bu durum birkaç senedir var ama son dönemlerde biraz daha kafaya takmaya başladım. Bir de tetkikleri nasıl oluyor tam olarak EKG kan testi falan mı istiyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de var doktorlar bakmıyor hematolojiye sevk ediyor. Ama o da çok uzun sürüyor istersen git ama eline pek bir şey geçmez.

Nabız kaç? Ekg, çekildiği anda taşikardi varsa tespit eder. Sadece gece oluyorsa holter ekg gerekebilir(vücuduna ekg takılır eve gidersin ertesi gün gelirsin kayda bakılır) Kahve, tiroid ilacı , soğuk algınlığı ilacı çarpıntı yapabilir. Gece kendin çarpıntı hissettiğinde nabzını ölç önce. Taşikardi demek için 100/ dk üstünde olması lazım. Nabzı hissetmek başka bişey tansiyon olabilir

Nabız kaç? EKG, çekildiği anda taşikardi varsa tespit eder. Sadece gece oluyorsa holter EKG gerekebilir(vücuduna EKG takılır eve gidersin ertesi gün gelirsin kayda bakılır) kahve, tiroid ilacı, soğuk algınlığı ilacı çarpıntı yapabilir. Gece kendin çarpıntı hissettiğinde nabzını ölç önce. Taşikardi demek için 100/ dk üstünde olması lazım. Nabzı hissetmek başka bir şey tansiyon olabilir.

Şöyle aslında kalbim aşırı fazla hızlı atmıyor ama hissediyorum herhangi bir ilaç kullanmıyorum. Gece tam uyumak üzere olduğum için kalkıp ölçmedim hiç. Ama normalden hızlı attığınıda hissediyorum ama çok arada oluyor

Ben şuan 30 yaşındayım. Bende de fazladan atım var ekg, eko, holter takılıyor sonra da nabız düşürücü ilaç veriyor ömür boyu onu kullanıyorsun. Kalp bu şakası olmaz.

Geri
Yukarı