Power Boost PSU Nasıl?

2 aydır Power Boost
2 aydır bir şey olmaması, yarin olamayacagı anlamına geliyor mu? Elektrik kesintisi yasadiginiz zaman görürsünüz. Hadi her şeyi gecelim, içini açıp malzemelere baktınız mı? Burada PSU tavsiyesi yapılırken, bileşenleri kaliteli ve uzun ömürlü gidecek PSU'lar öneriliyor. 2 ay çok ufak bir zaman, 5 yıl Zalman kullandım ve hediye ettiğim kişi 2 yıldır kullanıyor. 5 yıl High Power kullandım onunla birlikte farklı bir sistemde ve hala çalışıyor. Su anki kullandığım sistemde yaklasik 1.5 senedir High Power kullanıyorum. Power Boost gibi bir markanın uzun süre gideceğine ihtimal vermiyorum ve ariza gördüğü zaman yanında bir bilesen de götürecektir.

2 aydır bir şey olmaması, yarin olamayacagı anlamına geliyor mu? Elektrik kesintisi yasadiginiz zaman görürsünüz. Hadi her şeyi gecelim, içini açıp malzemelere baktınız mı? Burada PSU tavsiyesi yapılırken, bileşenleri kaliteli ve uzun ömürlü gidecek PSU'lar öneriliyor. 2 ay çok ufak bir zaman, 5 yıl Zalman kullandım ve hediye ettiğim kişi 2 yıldır kullanıyor. 5 yıl High Power kullandım onunla birlikte farklı bir sistemde ve hala çalışıyor. Su anki kullandığım sistemde yaklasik 1.5 senedir High Power kullanıyorum. Power Boost gibi bir markanın uzun süre gideceğine ihtimal vermiyorum ve ariza gördüğü zaman yanında bir bilesen de götürecektir.
Benim aldığım sistemde Frisby 650W +80 PSU bulunmakta. 2 sene içini açamıyorum garanti kapsamı dışında kalıyor. Ne yapmam lazım? Garantisi biter bitmez kaliteli bir PSU almayı planlıyorum.

Hocam uzun zaman geçmiş. Ne yaptınız?
Hocam yorumlara aldanmayın. O zamandan beri defalarca PC değiştirdim. PSU sürekli aynı idi . Herhangi bir sorun olmadı. Şu an kullandığım da o. Tamam ucuz olabilir ama kullanmadan şehir efsanesi uyduran insan
Hocam uzun zaman geçmiş. Ne yaptınız?
Hazır sistem olduğu zaman değişme imkanı sağlanmıyor bazen. Bütçe de sıkıntı ise bence sorun etmenize gerek yok. Ha eğer değiştirme imkanın var ise 100-150 verip güzel birşey alman daha iyi olur

Hocam yorumlara aldanmayın. O zamandan beri defalarca PC değiştirdim. PSU sürekli aynı idi . Herhangi bir sorun olmadı. Şu an kullandığım da o. Tamam ucuz olabilir ama kullanmadan şehir efsanesi uyduran insan

Hazır sistem olduğu zaman değişme imkanı sağlanmıyor bazen. Bütçe de sıkıntı ise bence sorun etmenize gerek yok. Ha eğer değiştirme imkanın var ise 100-150 verip güzel birşey alman daha iyi olur
Bana mı dediniz hocam? Yanlış alıntılamışsınız herhalde :)

Patlamamış marka power supply bulamazsın 🙂
Bana mı dediniz hocam? Yanlış alıntılamışsınız herhalde :)

Yanlış oldu kusursa bakmayın 🙂

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-01-07-18-14-01-638_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-01-07-18-14-01-638_com.android.chrome.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 37
Hocam 7 yıldır kullanıyorum, hiç sıkıntı çıkarmadı. Lakin, eğer sisteminiz güçlü, pahalı ise kesinlikle kalitelisini alın. Ha, kaliteli patlamaz mı, patlar, ama ihtimali çok daha düşük olur. Bütçe yok, sistem kötü derseniz de yine kaliteliyi almaya çalışın ama Power Boost gibi bir şey alırsınız da işiniz şansa kalır. Ben şanslıymışım ki 7 yıldır çalışıyor.

Not: Küçükken direkt güç kaynağından çok kez PC kapatmışlığım oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı