Power Boost PSU sıkıntı çıkarır mı?

Makaleler
10
Daha fazla  
Geçen hafta dahili fan ve PSU'lu kasa ile 240 GB SSD yanında RX 580 4 GB aldım. Bugün ise tesadüf üzeri kasayı araştırırken oldukça olumsuz yorumlar aldığını gördüm. Özellikle güç kaynağını çok gömmüşler. Arkadaşlar aldığım yere sordum ve adam net bir şey söyleyemiyor. Bu tarz kasadan çok vermiş ve bir kötü dönüş almamış ama internette çok sıkıntılı olduğu söylenmiş dediğim gibi güç kaynağı güvenilmezmiş.

Acil olarak değişmesi gerekir mi bu güç kaynağının? Ya da akım korumalı priz mi alayım. Oturduğum evde galiba bu tarz bir korumaya sahipti ama hatırlamıyorum işte. İyi bir PSU alsam en az 300-400 TL patlayacak. Akım korumalı priz ise 100 TL falan. Nasıl bir yol izlemeliyim. Kasanın üstüne dokunduğumda oyun oynarken sıcak olduğunu fark ettim. Açıkçası çok araştıramadım ve aceleye geldi. Bu sistem için 500W yeterli midir? Ekran kartı 550 öneriliyordu ama 500 çalıştırır da deniyor.

İş parada bitiyor ama çok fazla bütçem yoktu, araştırmadım ve yani çokta anlamıyorum. Ucuz olması gerekiyordu. Oyunlar arasında daha sadece Witcher 3 denedim ve oldukça memnun kaldım. Ultra'da 1080P'de 70-80 arası FPS alıyorum. Değişik kombinasyonlar ile tabii 100 FPS üzerinede çıkıyor.

Ne yapayım, canım sıkıldı başıma iş açar mı bu? Ani voltaj değişimi olmadan da bu PSU sisteme zarar verir mi ya da patlar mı? Param bitti ve birkaç ay idare etmem lazım. 6 yıl boyunca GT 630 ile darboğaz bir sistemle oyun oynadım. Tam adam gibi bir kart almışken parasızlıktan tıkandım.

Sistem:
Anakart ECS H81
İşlemci: i7 4770
Ekran kartı ASUS OC RX 580 4 GB
RAM: 8 GB DDR3
HDD 1 TB + SSD 240 GB
Kasa: https://www.itopya.com/power-boost-c013b-500w-3x120mm-rgb-fanli-usb-30-gaming-kasa/

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç mi idare etmez arkadaş.
Riski göze alıyorsanız belki 5 yılda idare edebilir hiç sıkıntı çıkmadan. Bu tür merdiven altı firmalara sistem teslim edilmez, hergün farklı bir PSU patlama konusu açılıyor forumda. Baba Vanga olmadığımız için ne zaman perte çıkacağını tahmin edemiyoruz. Tavsiyem kaliteli markalardan (Corsair,Thermaltake,FSP en kötü Sharkoon veya High Power) almanız şeklinde.

Anlıyorum sizi ama birkaç ayda olsa idare etmez mi yani. Ne kadar berbat olabilir. Ben 6 sene ne üdüğü belirsiz 300 watt bir psu kullandım yani. Birde çalışmama rağmen baya bir oyun oynadım. Saatlerce yük altında çalıştı bu 300 wattluk psu ve bozulmamıştı hiç. En kötü bir daha ki ay zaten değiştirim psu yu. Yeni kasa almam ama psu değişecek. Bana yalan söyleyin demiyorum ve tahminde edemezsiniz tabii. Şu an alamıyorum işte.

Anlıyorum sizi ama birkaç ayda olsa idare etmez mi yani. Ne kadar berbat olabilir. Ben 6 sene ne üdüğü belirsiz 300 watt bir psu kullandım yani. Birde çalışmama rağmen baya bir oyun oynadım. Saatlerce yük altında çalıştı bu 300 wattluk psu ve bozulmamıştı hiç. En kötü bir daha ki ay zaten değiştirim psu yu. Yeni kasa almam ama psu değişecek. Bana yalan söyleyin demiyorum ve tahminde edemezsiniz tabii. Şu an alamıyorum işte.
Hocam şartlar nasıl gerektiriyorsa öyle devam edin. İleride kaliteli birşey alırsınız çok kafaya takmaya gerek yok.

Hocam bizim ki tavsiye. Yanlış anlaşılmak istenmem. Biz de bir PSU yüzünden sisteminizin kullanılamaz hale gelmesini istemiyoruz.

Oyundaki değerler bunlar. Burdan bir şey çıkartabilir misiniz acaba bilmem. Ne desek boş. Kısacası değişecek ama mecbur kullanıcam artık. Şansıma.
vxrf6vx4.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı