Power Boost PSU'dan matkap sesi geliyor

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
PSU'mdan ince matkap sesi geliyor. Bugün başladı, şimdi ben 4-5 saat önce falan bilgisayarı açık bırakmıştım download işleri için, kalktığımda bilgisayar kendi kendine kapanmıştı. Açtığımda ise fan sesi dışında "vızzzzz" diye ince bir ses gelmeye başladı. Power Boost PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'mdan ince matkap sesi geliyor. Bugün başladı, şimdi ben 4-5 saat önce falan bilgisayarı açık bırakmıştım download işleri için, kalktığımda bilgisayar kendi kendine kapanmıştı. Açtığımda ise fan sesi dışında "vızzzzz" diye ince bir ses gelmeye başladı. Power Boost PSU.
"Garantiye gönderin" veya "Fanı temizleyin" diyeceğim ama demeyeceğim, siz o PSU'dan ilk önce bir güzel kurtulun, mesela bakkaldan torpil alıp bahçeye bir yere yerleştirin ve patlatın, kendisi patlamadan siz onu patlatın.

İnce ses ise Coil Whine olabilir? Zararı yoktur, rahatsız eder sadece. PSU değiştirmenizi tavsiye ederim ayrıca, Power Boost gibi markalara güven olmaz.

Yurt dışından Corsair markasını bir PSU sunu sipariş ettim. 4 hafta içinde kargolanırmış, sizce 4 hafta idare edebilir mi?

Geri
Yukarı