Power Boost VK-P1900b kasa fanlarını anakarta bağlamak

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
RAM
XPG Gammix 16 GB (CL16) (3200 MHz) (2x8 Dual Channel)
Ekran kartı
ASUS Cerberus GTX 1050 Ti OC
Anakart
MSI A320M-A Pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 2400G
Merhaba. Power Boost VK-P1900b kasa fanlarını anakarta bağlamak için aparat öneriniz var mı? Ayrıca kasadaki 4 fanları anakarta bağladıktan sonra, anakartta fanların otomatik dönmesi için o şekilde ayar yaptıktan sonra, fanların ışıklarının parlaklık düzeyi değişir mi? Yoksa sadece fanların motorlarının dönme hızı mı değişir? Sadece fanların devirleri değişsin istiyorum. Işıklarının ayarı için BIOS menüsünde öyle bir ayar görmedim henüz.

Not: Kasa fanlarının ışığını ayarlayabilmek için ek aparat mı lazım?

Son düzenleme:
Merhaba. Power Boost VK-P1900b kasa fanlarını anakarta bağlamak için aparat öneriniz var mı? Ayrıca kasadaki 4 fanları anakarta bağladıktan sonra, anakartta fanların otomatik dönmesi için o şekilde ayar yaptıktan sonra, fanların ışıklarının parlaklık düzeyi değişir mi? Yoksa sadece fanların motorlarının dönme hızı mı değişir? Sadece fanların devirleri değişsin istiyorum. Işıklarının ayarı için BIOS menüsünde öyle bir ayar görmedim henüz.

Not: Kasa fanlarının ışığını ayarlayabilmek için ek aparat mı lazım?

Fanların modeli belli değil ancak araştırmalarıma göre ledleri sürekli yanacak tek renk olarak şekilde ayarlanmış. Renklerini vs ayarlayamazsın. Fanların bağlantıları 3 pin ise RPM kontrolü yapamazsın. 4 pin olması gerekiyor. Sanırım kasanın içinde fan bağlantı çoklayıcı da var eğer 4pin ise fanlarınız o çoklayıcıyı anakarta bağlamanız için gerekli bir giriş daha vardır. Kontrol etmeniz gerekli.

Fanların modeli belli değil ancak araştırmalarıma göre ledleri sürekli yanacak tek renk olarak şekilde ayarlanmış. Renklerini vs ayarlayamazsın. Fanların bağlantıları 3 pin ise RPM kontrolü yapamazsın. 4 pin olması gerekiyor. Sanırım kasanın içinde fan bağlantı çoklayıcı da var eğer 4pin ise fanlarınız o çoklayıcıyı anakarta bağlamanız için gerekli bir giriş daha vardır. Kontrol etmeniz gerekli.
Ancak anakartın girişine uyumsuz olabilir? Çünkü 4 fan en yüksek hızda sabit çalışıyor. Bu durumda, kasa fanlarının 4'üde Molex ile güç kaynağına bağlanmış olabilir. Bir aparat ile bu çözülemez mi? Bir kablo diye biliyorum. 4 Uçlu kablo, bunu fanlara takıyoruz sonrada tek ucunuda anakarta falan?

Kasanın içini açıp bakım hocam ihtimaller üzerine iş yapılmaz. Fotoğrafları aşağıda paylaştım 4 pinli ise RPM kontrolü yapılabilir 3 pinli ise yapılamaz. Çünkü ona göre donanım koyuluyor fanların içine.

4pin
4pin.jpg

3pin
3pin.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı