Power Boost VK-T01B kasa alınır mı?

Caner Ülken

Hectopat
Yer
Evinde sakince davul çalıyor.
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
1 Haftadır bir sistem toplama derdine düştüm. Resimdeki gibi bir sistem topladım (SSD hariç, SSD, OCZ RC500). Tüm parçaları satın aldım. İtopya'dan POWER BOOST VK-T01B RGB 650W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA bu kasanın siparişini de verdim fakat kasa hiç içime sinmedi. İnternette bu kasa ile ilgili hiçbir kaynak, bilgi vs. bulamadım. Sonunda buraya üye olup sizlere bir sormak istedim.
Öncelikle bu kasa nasıldır? Kullanan arkadaşlar var mıdır? Tavsiye eder misiniz? Yoksa başka bir kasa mı tercih etmeliyim? Henüz kargoya verilmediği için siparişi iptal de edebilirim. Sadece 2 cümle görebildim bu kasa hakkında, o da bir kişi alma demiş, diğeri al demiş.

PC.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Haftadır bir sistem toplama derdine düştüm. Resimdeki gibi bir sistem topladım (SSD hariç, SSD, OCZ RC500). Tüm parçaları satın aldım. İtopya'dan POWER BOOST VK-T01B RGB 650W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA bu kasanın siparişini de verdim fakat kasa hiç içime sinmedi. İnternette bu kasa ile ilgili hiçbir kaynak, bilgi vs. bulamadım. Sonunda buraya üye olup sizlere bir sormak istedim.
Öncelikle bu kasa nasıldır? Kullanan arkadaşlar var mıdır? Tavsiye eder misiniz? Yoksa başka bir kasa mı tercih etmeliyim? Henüz kargoya verilmediği için siparişi iptal de edebilirim. Sadece 2 cümle görebildim bu kasa hakkında, o da bir kişi alma demiş, diğeri al demiş.

Eki Görüntüle 554686

Dostum kasanın önünde mesh panel olduğundan sadece kasa belki alınabilir ama güç kaynağı ile sakın almayın. Kalitesiz malzemelerden yapılmış bir güç kaynağı. Güvenimez yani. FSP, Sharkoon, Seasonic vb. gibi markaların kaliteli PSU'larından almanı öneririm. Sistemin hayırlı olsun.

Kasa olarak bunu: Aerocool Aero One Frost Cam Yan Panel 4x12cm FRGB Fanlı, USB 3.0 Pencereli Oyuncu Kasası | Teknobiyotik

Veya bunu: https://www.hepsiburada.com/msi-mag...aJkiiftB2Ym6CtAIMwGrtjkYnxKtTO9UaAqRnEALw_wcB

Msi modeli benim daha çok hoşuma gidiyor. Ama siz aerocool olanını da alabilirziniz.

Psu olarak: https://www.hepsiburada.com/fsp-fsp600-60ahbc-600w-80-pfc-aktif-power-supply-pm-HB0000057B24

Yukardaki arkadaşın da dediği gibi powerboost psu lar çok kalitesiz.
Cevaplarınız için çok teşekkürler. 600W yeterli olacak mı peki tam verimlilikle çalışabilecek mi? Sistemim yaklaşık 400W gösteriyor bu yüzden en az 650W bakıyordum. Bu durumda İtopya'dan siparişimi iptal edip, kasa ve PSU arayışına geçiyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. 600W yeterli olacak mı peki tam verimlilikle çalışabilecek mi? Sistemim yaklaşık 400W gösteriyor bu yüzden en az 650W bakıyordum. Bu durumda İtopya2dan siparişimi iptal edip, kasa ve PSU arayışına geçiyorum.
600w yeterlidir. Aslında 550w bile yeterli.

Geri
Yukarı