Power Supply önerisi

apollonlykos

Decapat
Merhaba, 6 adet RTX3060 mining sistemi için Power bakıyorum. OC ayarlarım ile kartlar ortalama 120W çekmekte. İki sorum olacak, daha öncesinde Hive OS üzerinden gözüken güç tüketimi riserin altına bağladığımız kablonun çektiği güç hariç diye bir şey okumuştum bunun tam olarak aslı nedir? İkinci olarak aşağıda resmini gördüğünüz Power Supply (ASUS ROG Thor 850W) 6 adet RTX3060LHR ekran kartına bağlayabilir miyim?

6058882fa405e7.67300246_koqfpglimjehn_500.jpg

Ekran kartlarının tamamında 6+2 güç girişi bulunmakta 3 adet 6+2pin kablo yazıyor fakat aşağıda cpu/vga/pcie tarafında 2 adet daha 6+2 soket bulunmakta. Onları da kullansam 5 adet olur mu? Sağ üstte de Molex var oradan da çevirici ile 1 adet 6+2 pin toplayabilir miyim yani toplamda 6 adet olur mu?

En az Gold sertifikalı 850W sisteminize yeterli gelir. Fakat gücünüz var ise 1000W civarı PSU tercih edebilirsiniz. Isı ve ses olarak kazanımlarınız olur. Dediğiniz şekilde Molex çeviriciler ile PCI-e girişi alabilirsiniz. Fakat unutmayın orijinal PCI-e kablolarının taşıdığı gücü bu kablolar tam anlamıyla veremez. Verse bile çeşitli problemler oluşur kablo yanmaları vesaire Reddit'de bir sürü örneği var. Şahsi deneyimim olduğu için Molex ile 3060'a güç vermiştim yaklaşık 2 aydır sürekli çalışmasına rağmen bir problem olmadı. Zaten fazla güç çekmiyor kart biliyorsunuz. Kablo kalınlığına dikkat edin yine de.

2 tane rm 850 alın. Sadece kartlara girecek güç girişlerini hesap etmeyin, bir de riserlar var. Çoklayıcı kablolar uzun vadede hep baş ağrıtır. 2 tane rm 850de toplam 12 tane 8pin var. 2 tane de molex var. Sata kablolarını sakın kullanmayın riser beslemek için.

2 tane rm 850 alın. Sadece kartlara girecek güç girişlerini hesap etmeyin, bir de riserlar var. Çoklayıcı kablolar uzun vadede hep baş ağrıtır. 2 tane rm 850de toplam 12 tane 8pin var. 2 tane de molex var. Sata kablolarını sakın kullanmayın riser beslemek için.
SATA ile riser beslemenin eksisi nedir hocam ?

Yeni konular

Geri
Yukarı