Power Supply Windows açılmasına engel olur mu?

Ulas998

Hectopat
Yer
Marmaris
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bilgisayarımda LGA 775 pin ve 400W Power Supply var. Sorun;
- Bilgisayarı kapattıktan sonra fişini çektiğim halde güç düğmesine bastığımda 1-2 sn bilgisayar ışıkları yanıyor ve çalışıyor.
- Windows başlatılıyor yazısında kalıyor ancak bilgisayarı kapatıp fişi çekip güç düğmesine 10 defa bastıktan sonra Windows açılıyor.
- Bazen de erkana görüntü gelmiyor.
RAM'lerim ve HDD sağlam. Sorun güç kaynağından olabilir mi? Bilgisayarda performans anlamında düşüklük fazla yok ancak sürekli her seferinde bu işlemi yapmak zorunda kalıyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun işletim sisteminde olabilir. Önce temiz bir format atın sorun devam ediyorsa HDD v RAM'den şüphelenin. PSU bozulursa ya reset atar yada hiç ateşleme yapmaz.
Yanıtınız için teşekkür ederim. HDD Test ettim ancak ne Bad Sactor var Ne de Sağlık hatası. Elimde Ram ve HDD'den başka deneyeceğim parça olmadığı için yeni parça almak zorundayım. Kısacası arızayı Net tek atışta tespit yaparsam çok iyi olur.
P

Yanıtınız için teşekkür ederim. HDD Test ettim ancak ne Bad Sactor var Ne de Sağlık hatası. Elimde Ram ve HDD'den başka deneyeceğim parça olmadığı için yeni parça almak zorundayım. Kısacası arızayı Net tek atışta tespit yaparsam çok iyi olur.
P
Önce bir temiz format atın. Büyük ihtimal çözülecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı