Power Supply'in WATT Değerleri Oyunlarda FPS Katkısı Var Mı?

Cnr_als

Hectopat
Yeni bir power supply alacağım. Eskisinin WATT değeri çok düşük (250W yetmediğini düşünüyorum ve ayrıca çok ses çıkartıyor, fanlar tozlu). Ama ne kadar WATT değeri yüksek alırsam o kadar mı fazla değerlere ulaşacak performans yani oyunlarda FPS artışı olacak mı yoksa herhangi ne kayıp ne de bir artış mı olacak? Ekran Kartım NVİDİA GT 730 400W'a kadar 200TL'yi geçmeyecek bir fiyatta almayı düşünüyorum yani 400W yeter artar bile. Yani toparlarsak sorum şu; WATT değerleri oyun performansını etkiler mi? Sizin önerileriniz varsa önerebilirsiniz.

Power Supply almayı istediğim ucuzluğundan dolayı. Fazla oyun oynayan birisi değilim ama her gün bir kere oynarım ondan dolayı bü ürünü seçtim kendi adıma. Aerocool VX Plus 400W Güç Kaynağı (AE-VXP400) Fiyatı

Normal şartlarda Watt değerinin FPS cinsinden etkisi yok.
Ama bileşenlere yetmiyorsa sıkıntı çıkartır ve Downgrade olabilir.
Evet. RAM'i bozdu. Ondan dolayı da değiştiriyorum ayrıca belirtmek isterim.
Yetersiz watt'ın zararı olur fazla watt'ın fps açısından yararı olmaz.
Aynen benim de kastettiğim bu. 250w takılı fazla ses de çıkmıyor ama yetersiz. Oyunlarda takılma yani dediğim gibi ram bozuldu yetersizliğinden Aerocool VX Plus 400W Güç Kaynağı (AE-VXP400) Fiyatı bunu tercih eder misiniz.

Şöyle bir ekstra yorum yapayım bütçe sınırları içindeyse yüksek watt'lı bir psu tercih etmek her zaman psu sağlığı açısından yararlıdır.Gerekli gücü vermek için fazla yorulmayacak ve ısı problemi olmayacaktır.

Şöyle bir ekstra yorum yapayım bütçe sınırları içindeyse yüksek watt'lı bir psu tercih etmek her zaman psu sağlığı açısından yararlıdır.Gerekli gücü vermek için fazla yorulmayacak ve ısı problemi olmayacaktır.
400W yeterlidir yani GT 730 bir ekran kartı için. Sadece LOL, CS:GO oynuyorum zaten herhangi zorlanacak bir iş yapmıyorum ısınma sorunu olacağını sanmam.
Daha fazla performans için ki bir PSU aldıktan sonra OC yapabilirsin.
GT 730 ekran kartım var ve OVERCLOCKLU zaten ben ona ayrıca yaptım ısı sorunu var evet ve 400W güç kaynağına geçersem performans ve ısı sorunu kalmaz yani değil mi?
Yani problemimi yineliyorum. Düşük WATT değerinde bir güç kaynağı performansı etkiler ve fazla güç vermeye çalışacağından dolayı fazla ısınacaktır. Eğer yeterli bir güç değerinde güç kaynağı alırsam her şey uyumlu olacaktır. Sanırım oturdu kendi kafamda :D . Cevaplarınız için teşekkürler Aerocool VX Plus 400W Güç Kaynağı (AE-VXP400) Fiyatı Alıyorum o zaman :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı