RAM yükseltmenin FPS'e katkısı var mı?

Ram yükseltirseniz anlık takılmalar ve droplar ortadan kalkacaktır.
Eğer yükseltecekseniz size bir tavsiyem olsun Duel Channel ram alın FPS'ye katkısı oluyor.
Battlefield gibi oyunlarda size ek bir performans sağlayacaktır.

RAM FPS arttırır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanıt olarak bu videoyu gösterebilirim. RAM hem FPS düşüşünü engeller hem FPS arttırır. Çünkü boşta RAM kalacağı için sistemin daha stabil ve performanslı çalışmasını sağlayacaktır. Özellikle yüksek gereksinim isteyen oyunlarda.
Videoya gerek duymuyorum, bizzat kendim 1 ay önce 8GB'dan 16GB'a geçtim hiçbir artış yaşamadım. Tek slottan çift slota geçmedikçe alacağın artış maksimum 5FPS olacaktır, fikrimi hiçbir video değiştirmez çünkü gözümle gördüm.

Düzenleme: @GerginGörünüşlüAdam videoda zaten single-channel vs dual-channel yapılmış. 8GB bellek tek, 16GB bellekler ise çift. Zaten single vs dual karşılaştırmasında fark olacağını yukarda belirtmişim. Ben 2x4 vs 2x8 karşılaştırmasından bahsediyorum. Gönderdiğin videodaki performans farkı tamamen 8GB belleğin tek olmasından kaynaklı, 1x8 vs 2x4 de yapsan 2x4'de performans daha fazla olacaktır zaten.

Son düzenleme:
inter core i5 6500 asus pro gaming pro b150 anakart 8 gb ram 2133 mhz ddr4 gtx 1060 ekran kartı sistemim var
İşleminiz nedir?
inter core i5 6500 asus pro gaming pro b150 anakart 8 gb ram 2133 mhz ddr4 gtx 1060 ekran kartı sistemim var
Evet Katkısı Var Program Olaraksa; Reduce Memory v1.3 öneririm.
ram optimize edici program var tşk ederim
Eğer yükseltecekseniz size bir tavsiyem olsun Duel Channel ram alın FPS'ye katkısı oluyor.
Sadece Rdr 2 de sıkıntı yaşıyorum sistemi gerekirse onun için degiştirebilirimde
RAM FPS arttırır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanıt olarak bu videoyu gösterebilirim. RAM hem FPS düşüşünü engeller hem FPS arttırır. Çünkü boşta RAM kalacağı için sistemin daha stabil ve performanslı çalışmasını sağlayacaktır. Özellikle yüksek gereksinim isteyen oyunlarda.
faydalı oldu tşk
anakartın modelini belirttim 3000-3200 mhz ramleri desteklermi?

Son düzenleme:

ram optimize edici program var tşk ederim

Sadece Rdr 2 de sıkıntı yaşıyorum sistemi gerekirse onun için degiştirebilirimde

faydalı oldu tşk
anakartın modelini belirttim 3000-3200 mhz ramleri desteklermi?
Reserved

Arkadaşlar 8 GB 2133 MHz RAM kullanıyorum. Bunu 16'ya yükselttigim zaman oyunlarda bir degişiklik olur mu acaba? FPS artısı gibi kasttedigim oyun RDR2 oluyor. Ara ara donmalar mevcut oyunda.
msı afterburner den bak eğer ram kullanımı 8gb ise veya daha az ise gerek yok eğer fazla ise 16 gb ye yükseltirsen hayli hayli fps alırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı