Power tuşuna basınca aniden güç kesiliyor

topalli

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayarıma takviye ekran kartı ve SSD yapacaktım. Önceden SSD'ye sistemi kurdum bilgisayarı açtım sonrasında yakın arkadaşımdan aldığım GTX1050 Ti(Zotac) ekran kartını taktım.

Kartta herhangi bir problem yoktu öncesinde denemiştik. Her neyse sonrasında ekran kartını takıp açtığımda ilk açılıştaki ekranda kaldı ve yaklaşık 10 saniye sonrasında bip sesi aldım. Birkaç sefer bu durum tekrarlandı. En son denediğimde ise artık PC güç tuşuna bastığım an fanlar 1-2 saniye dönüyor (hepsi için) sonrasında aniden güç kesiliyor. RAM'leri teker teker denedim olmadı, işlemci sök çıkar yaptım olmadı, ekran kartını sök tak defalarca denedim olmadı, ekran kartsız da denedim durum aynı Power tuşuna bastığım an fanlar saniyelik dönüp ardından güç kesiliyor.

Sebebi sizce ne olabilir? Statik olacağını sanmıyorum çünkü fişsiz iken çok kez basılı tutup almaya çalıştım. Birkaç forumda kısa devre olabileceği ile alakalı şeyler duydum fakat emin değilim. Ayrıca başka PSU ile denedim yine aynısı oldu.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem: HP h61.
Zotac GTX1050 Ti.
i5 2400.
8 GB RAM.
460W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa devre var, anakart sorunun temeli gibi duruyor.
Yani emin olmak istiyorum, tamir için bilgisayarcıya vs götürsem ne kadar tutar bilmiyorum fakat cidden sorun anakartta ise tamire götürmek yerine bu sisteme uyumlu bir anakart siparişi de verebilirim. Bu sisteme uygun önerileriniz var mıdır?
Zaten geçici olarak kullanacağım bu sistemi o yüzden bu sisteme uygun 1000₺ bandında anakart bulabilir miyim? (Fiyatlara henüz bakmadım :D)

Yani emin olmak istiyorum, tamir için bilgisayarcıya vs götürsem ne kadar tutar bilmiyorum fakat cidden sorun anakartta ise tamire götürmek yerine bu sisteme uyumlu bir anakart siparişi de verebilirim. Bu sisteme uygun önerileriniz var mıdır?
Zaten geçici olarak kullanacağım bu sistemi o yüzden bu sisteme uygun 1000₺ bandında anakart bulabilir miyim? (fiyatlara henüz bakmadım :D)

2. el bakabilirsin, 0 H61 soketini bulacağını sanmıyorum.

Uyumlu da kesin bir tanı koyalım sonrasında al. İmkanın varsa kasayı bilgisayarcıya götür, parçaların çalışıp çalışmadığını anakarttan başlayarak test edin sonrasında siparişini verin.

Uyumlu da kesin bir tanı koyalım sonrasında al. İmkanın varsa kasayı bilgisayarcıya götür, parçaların çalışıp çalışmadığını anakarttan başlayarak test edin sonrasında siparişini verin.
Tamamdır teşekkürler.

Başka fikri olan varsa söylesin lütfen.

Yok mu arkadaşlar farklı fikri ya da bilgisi olan?

Yok mu arkadaşlar farklı fikri ya da bilgisi olan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı