Powerbank ile şarj bataryaya zarar verir mi?

Burhanglrsoy

Centipat
Telefonumun şarj girişi bozuldu. Kablosuz şarj aleti kullanmak zorundayım. Powerbank almak istiyorum, fakat her seferinde Powerbank ile şarj edersem aldığım Powebank hızlıca ömrünü doldurur mu?
Bu ürün Wireless Powerbank ve 10W gücüde kablosuz hızlı şarj edebiliyor.
Bu ürün Wireless Şarj Cihazı 10W gücünde kablosuz hızlı şarj edebiliyor.
Şarj etme hızları aynı yani. Powerbank ile sürekli şarj etmek sorun değilse Powerbank almak istiyorum.

Alıntı:
Orjinal bataryayı her zaman orjinal şarj aleti sağlıklı bir şekilde doldurur. Aynı şekilde farklı çözüm yollarını kullanarak doldurmuş olduğunuz bataryalar telefonunuzun ömrünü ne yazık ki kısaltmaktadır. *** Online olarak Power Bank kullanımlarınızı sınırlamanızı ve çok ihtiyaç olmadığı sürece kullanmamanızı öneriyoruz.

Kısacası bende önermem

Hocam, kullanım amaçları farklı. Powerbank ile prize bağlı değilken şarj daha iyidir. Diğeri zaten normal şarj cihazı.

Alıntı:
Orijinal bataryayı her zaman orijinal şarj aleti sağlıklı bir şekilde doldurur. Aynı şekilde farklı çözüm yollarını kullanarak doldurmuş olduğunuz bataryalar telefonunuzun ömrünü ne yazık ki kısaltmaktadır. *** Online olarak powerbank kullanımlarınızı sınırlamanızı ve çok ihtiyaç olmadığı sürece kullanmamanızı öneriyoruz.

Kısacası bende önermem
Powerbank eğer kaliteliyse orjinal şarj cihazından daha sağlıklıdır. Şarj cihazında elektriğe bağlı dalgalanmalar olur fakat powerbank sabittir.
Bu arada "orjinal" değil orijinal olacak.

Bence şarj girişini yaptırın ama powerbank kaliteliyse yani voltaj dengesizliği olmuyorsa hiçbir sıkıntı olmaz bende Samsung powerbank var 1 seneden fazladır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yapmadı.
Elinizdeki kablosuz hızlı şarj destekliyorsa, şarj süresi ne kadar oluyor? Samsung Powerbankide alabilirim.

Powerbank eğer kaliteliyse orjinal şarj cihazından daha sağlıklıdır. Şarj cihazında elektriğe bağlı dalgalanmalar olur fakat powerbank sabittir.
Bu arada "orjinal" değil orijinal olacak.
Dediğim gibi alıntı :D bende powerbank kullanıyordum eski cihazımda gerçekten inanılmaz bir şekilde bozdu , eski telefon ZTE Blade diye bir şeydi bataryası zaten uzun ömürlü değildi ama powerbank ile iyice haşat oldu, Goui marka bi powerbanktı

Yeni konular

Geri
Yukarı