Powerbank şarjı cihaza bağlanmadan kendiliğinden bitiyor

r1owner

Decapat
Cihaz bu: https://www.hepsiburada.com/mojue-p...hizli-sarj-aleti-siyah-3bb161-pm-HB00000KPO4E

2 ay sorunsuz kullandım, zaten 6000-6500mAh verse yeterliydi benim için. Aynısından 2 tane aldık. Biri mis gibi çalışıyor diğerini akşamdan koyuyoruz sabah şarjlı halde çıkarıyoruz. Öğlen telefonumu şarj etmek için takıyorum alet sıfır şarjda. Tamamen bitmiş. Bu olay 3 kez yaşandı. Bunun kronik bir problemi midir bu yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum acaba?

Bonus: Aynı şekilde SONY5100 fotoğraf kameramın da pili cihaza takılı olmadan beklediği halde bitiyor. 80% e kadar şarj ediyorum 1 hafta kullanmayacağım mesela, 1 hafta sonra takıyorum 10% uyarısı veriyor.

Alet eski de değil. İki cihaz da 1 senelik, toplamda 10 defa kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryalar ile profesyonel olarak uğraşıyorum. Tüm bataryalar zamanla deşarj olurlar ama bu bataryaların kalitesine göre değişmekle beraber genelde uzun süreler alır. Bataryanın kullanılması onun (cycle)ömründen yer ve eskimesine yol açar. Eskiyen bataryalar ilk alındıkları dolum performansını veremez böylece kullanımda çabuk bitmelerine yol açar. Özetleyecek olursak 1 günde biten batarya ya çok eskidir ya da bozuk.

Bataryalar ile profesyonel olarak uğraşıyorum. Tüm bataryalar zamanla deşarj olurlar ama bu bataryaların kalitesine göre değişmekle beraber genelde uzun süreler alır. Bataryanın kullanılması onun (cycle)ömründen yer ve eskimesine yol açar. Eskiyen bataryalar ilk alındıkları dolum performansını veremez böylece kullanımda çabuk bitmelerine yol açar. Özetleyecek olursak 1 günde biten batarya ya çok eskidir ya da bozuk.
Teşekkürler. Tamir etmeyi tercih ederim eğer bozuksa, herhangi bir elektrikçi bu durumu anlayabilecek donanıma sahip midir? Bir kısa devre vardır belki.

Bu arada moderasyon ekibinin konuyu neden "cep telefonu aksesuarları" kısmına taşıdığını anlayamadım. Pillerle alakalı elektronik bir mesele sonuçta. Powerbank dediğimiz cihaz sadece bir cep telefonu aksesuarı değil ki, her tür pilli cihaz ile kullanılıyor. Ben elektronikten ve bataryalardan anlayan kullanıcılardan cevap beklediğim için buraya açtım.

Teşekkürler. Tamir etmeyi tercih ederim eğer bozuksa, herhangi bir elektrikçi bu durumu anlayabilecek donanıma sahip midir? Bir kısa devre vardır belki.

Bu arada moderasyon ekibinin konuyu neden "cep telefonu aksesuarları" kısmına taşıdığını anlayamadım. Pillerle alakalı elektronik bir mesele sonuçta. Powerbank dediğimiz cihaz sadece bir cep telefonu aksesuarı değil ki, her tür pilli cihaz ile kullanılıyor. Ben elektronikten ve bataryalardan anlayan kullanıcılardan cevap beklediğim için buraya açtım.
Power bankler lityum iyon tabanlı cihazlardır. İçini açıp internetten aynı tip pili sipariş edebilirsiniz. Ayrıca lityum pilleri şarj etmek ve dengelemek için içinde batarya yönetim devresi bulunur. Devre hatalarını siz anlayamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı