Kutluhan Avşar

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar,
Başlıkta yazan karta sahibim. Stok değerleri 700/1000 olan kartı 800/1000 kullanıyorum çok verimli bir overclock oldu. AMD ve MSI'ın programlarında çıkabileceğim max. değer olan 870 çekirdek hızında ise ekran kartı şahlandı ve ciddi bir FPS artışı gösterdi. Ancak 15 dk sonra maalesef sürücü hata verdi ve oyundan attı. Memory Clock'umu artıramıyorum arttırınca oyunda donmalar oluyor zaten. Ama bazı kişiler Sapphire kartı olanlar Sapphire Trixx isimli programla 1000-900/1000-1200 gibi değerlere çıkabilmişler. Ben Sapphire Trixx'i açtığım zaman herhangi bir yere dokunduğum anda program donuyor ve hata veriyor. Performans moduna tıkladım hiçbir şey değişmedi ama görüntüde bozulma ve karıncalanma oldu hemen orijinal driverinden stok ayarlara aldım. Sorum şu 870-900/1000-1050 gibi değerlere nasıl çıkarım. (Driverlerımın hepsi güncel ve ekran kartının bakımı yeni yapıldı). Uyduruk anakartımdan şüpheleniyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı