Powercolor R9 280X TurboDuo ile oyun sistemi toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer bütçen varsa kesinlikle Nvidia tarafına yönel. Çünkü AMD daha çok sorun çıkarıyor.

Eğer Asus Gtx 770 alırsan arada 188 TL fark var. Seçim senin.
Recep abi R9 280x GPU da sorun olduğunu söylediği için benim seçimim Gtx 770 olurdu.

AMD sorun falan çıkartmıyor. R9 280X sadece Asus'ta hatalı , onlarda güncelleme çıkarttı diye biliyorum .

Alıcaksan Powercolor al . TurboDuo modeli hem çok sessiz hem de çok güzel soğutur .

Aynı marka ekran kartını kullanıyorum ve hiç bir sıkıntısını görmedim. Sana bir tavsiyem var. Şuanda da bir sistemin olduğundan bahsetmişsin. Yeni monitör almak pek yerinde bir karar değil bence.(eskisi ihtiyaçlarını karşılıyorsa) Muhtemelen Full HD monitörler zamanla daha da ucuzlayacaktır. Daha yüksek görüntü kalitesi sunan monitörlerden dolayı. Tabi bu benim kişisel görüşüm. Diğer bir tavsiyem ise eğer "ben overclock yaparım, sisteme ileride ekran kartı takviyesi yapacağım" vs. diye bir düşünce veya amacınız yoksa aşağıda ki belirteceğim ekran kartı ve ana karta yönelmeniz.
İşlemci Intel G3258 düşündüğünüz ekran kartına oyunlarda dar boğaz yapmıyor. Youtube da "G3258 r9 280X XXXX" x ler yerine oyun adı yazarak performans farkı olmadığını görebilirsiniz. Enerji tüketimi düşük, çarpan kilidi açık. Ön yargı ile yaklaşmazsanız güzel bir işlemcidir. Yargılamadan önce bir araştırmanızı tavsiye ederim.
Anakart olarak MSI Z97 PC Mate veya MSI B85-G43 Gaming modelini öneriyorum. Bunlar ile kısıtlı kalmayıp MSI veya Asus'un 1150 soket ana kartlarına bakabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hangisi daha çok F/P ve hangisi daha güncel tutuluyor.
Tavsiyelerime kulak verirseniz baya bir bütçe kalıyor. Kalan bütçe ile rami 2x4 GB kit olarak alabilirsiniz. Soğutucu sorunuzun cevabı ise biraz da size kalmış G3258 aman aman ısınan bir işlemci değil. Almak isterseniz Blizzard L2 Mini işinizi fazlasıyla görecektir. Kasa tamamen zevk meselesi fakat içinden çıkacak güç kaynağı iyi olmayabilir. Alacağınız sisteme ekleme yapmayacaksanız 500W 80+ bir güç kaynağı yeterli olacaktır. Hesaplama yaparken 5 fan, 5 USB, ön panel kart okuyucu, 2 DDR ram(iki kit), iki HDD dahil ettim. 500W yetecektir dolayısıyla. Başka sorun olursa çekinme.

Kardeşim yazdığın her şeyi dikkatlice okudum ve dediğin gibi bazı oyun incelemelerine baktım. Ama kardeş benim sıkıntım çok büyük ailem bilgisayarda çok fazla vakit harcamamamı istiyorlar bu yüzden onları yeni bir pc almak konusunda pek ikna edebileceğimi sanmıyorum yeni bir monitör istiyorum çünkü monitörüm kare şeklinde, videoları izlerken çok da güzel bir görüntü alamıyorum bu yüzden kenarlarda boşluklar kalıyor örneğin böyle:

LUMİA 930 KUTU.png

Alt ve üst kısımlarda siyah boşluklar kalıyor bu yüzden yeni bir monitör istiyorum.
Ekran kartı konusuna gelirsek eğer ekran kartım böyle:

gt 430.png

Çok fena değil benim için ama artık yeni nesil oyunları kaldırabilecek bir ekran kartı istiyorum Watch Dogs, Gta 5, Bf 4 gibi. Eğer disk kapasitemi merak ediyorsan o da aynen şöyle:

yerel diskler.png

Sistem özelliklerim de böyle:

özellikler.png

Yani demek istediğim ben bütün gün evde salak gibi oturuyorum tek yaptığım şey müzik dinlemek youtube dan oyun videolarını izlemek ailemi nasıl ikna edebileceğimi de bilmiyorum.
Evet şuan yeterince saçmaladım şimdi konumuza gelelim sen bana dedin ki işlemci için Intel G3258 almalısın gerçekten çok şaşırdım yani pek araştırmamış da olsam çünkü araştırdığım birçok video ingilizceydi bu dediğin işlemciyi ilk defa duyuyorum ve kimsenin birbirine önerdiğini görmedim bu işlemci gerçekten de iyiyse niye kimse almıyor anlamadım bir diğer merak ettiğim konuda ekran kartı herkes r9 280x de hata olduğunu söylüyor kim doğru diyor pek anlayamadım.
Şimdi çok fazla gereksiz cümle kurmuş olsam da senin dediğin gibi bir sistem topladım parası daha çok arttı yani pek beceremedim neyse ben oc yapmayı felan bilmem anlamamda ama dediklerine göre iyi bir şey olmalı şimdi konuyu toparlayacağım sen bana 2000 TL civarında beni uzun bir süre idare edebilecek (ben malıma çok iyi bakarım yani iyi kullanırım) bir oyun pc si toplar mısın ? Monitör dahil olacak elbette yardımcı olursan sevinirim kardeşim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim yazdığın her şeyi dikkatlice okudum ve dediğin gibi bazı oyun incelemelerine baktım....
İşlemci sorunun cevabını kabataslak vereyim. Eminim farkındasındır ki bilgisayar toplamak için danışan arkadaşlar haliyle fazla bilgili olmuyorlar ve almışken gözleri yukarılarda oluyor. Bir çok kişinin i7 xxxx işlemcisi var ama hangisi render alıyor veya işlemcinin hakkını veriyor? Ülkemizde bilen insanlar gerçekten biliyorlar bu işlemciyi, senin de dediğin gibi videolar ingilizce çünkü ülkemizde tercih edilmiyor. Ayrıca bu işlemci intelin 20. yılına özel olarak çıkarılmış bu seride tek çarpan kilidi açık işlemci. Yani almak istiyorsan gözlerin kapalı alabilirsin. Fiyatı biraz düşürmek istiyorsan şöyle bir tavsiye vereyim sana. İnternette arayarak bir kaç ikinci el sitesi bulabilirsin. Burada isim vermem uygun olmayacaktır. Bulacağın sitede geniş bir ürün trafiği olacaktır. Oralarda sıfır ürünleri piyasasının aşağısında satan insanlar var. Hemde ürün faturalı ve garantili yani mağazadan aldığından farkı olmayacaktır. HDD'yi böyle alarak fiyattan kısmış olursun. Ram ide aynen öyle bulabilirsin. Hatta ram i ikinci el bile alabilirsin çok sorun olmayacaktır. Yakın zamanda alınıp deforme olmamış bir çok garantisi devam eden, kutu içeriği tam, sıfır gibi ve şanslıysan alıp kullanamayan satan bir çok kişi var. Ürünleri alırken nasıl güveneceğim adama parayı alıp kaçarsa ortada kalırım diyor veya kredi kartından alacağım diyorsan sanalpazar'ı kullanabilirsin. Bu iki bileşen hariç bir sistem toplayıp ekran görüntüsünü birazdan paylaşacağım. Bunun dışında sorun olursa çekinme.

Monitör tercihini sana bıraktım, benim seçtiklerimin stokları tükenmiş ne yazık ki. Seçerken tepkime süresinin 2 MS olmasına dikkat etmeni öneririm. 350 TL lik bir monitör aldığın zaman geriye 300TL gibi bir bütçe kalıyor HDD ve ram için. Bu fiyata da hayli ile bulursun. Özelden link vermek isterdim fakat yasak.

sistem.jpg

Monitör tercihini sana bıraktım 350TL lik, tepkime süresi 2ms bir tane beğenebilirsin. HDD'nin fiyatları epey düşmüş onuda buradan ekleyebilirsin. İkinci el RAM lerde baya düşmüş, şuanda 2x4 GB Kingston Hyper 1600 MHZ modeline bakıyorum 150TL gibi bir fiyata satıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı