PowerColor Red Dragon RX580 ısınır mı?

Bütçe
4000 Türk Lirası

Donald the Great

Centipat
Yer
ТундЖелиград (Tunceligrad)
Daha fazla  
Fiyat olarak uygun bir sistem buldum, ekran kartı başlıkta yazdığım gibi PowerColor Red Dragon RX580 8 GB. Yine de sistem burada, 4 adet fanı var: Aquarius 5AD – Game Garaj Bu sistem ısınır mı hocam, ısınmayla uğraşmak istemiyorum. Lütfen bilgisi olan biri cevap versin. Özelleştirme olarak işlemciyi Ryzen 5 1600 AF 12nm seçtim, başka değişiklik yapmadım.

75 i geçmez tahmini tabi kasa hava sirkülasyonunu vs de ele almak gerek rx580 fazla ısınan bi kart değil. 750ti bile olsa vasat bir kasayla rahatça 80 derecelere dayanabilir kendim bir süre rampage kasa kullandım ondan biliyorum işin komik tarafı kasa 500 tl idi. Sonra gittim thermaltake chaser mk-1 aldım paraya kıyarak şimdi arada en az 20 derece fark var tabi fiyat farkıda en az 2 kat fazla

Fiyat olarak uygun bir sistem buldum, ekran kartı başlıkta yazdığım gibi PowerColor Red Dragon RX580 8 GB. Yine de sistem burada, 4 adet fanı var: Aquarius 5AD – Game Garaj Bu sistem ısınır mı hocam, ısınmayla uğraşmak istemiyorum. Lütfen bilgisi olan biri cevap versin. Özelleştirme olarak işlemciyi Ryzen 5 1600 AF 12nm seçtim, başka değişiklik yapmadım.
Hocam size tavsiyem sadece kullanıcı yorumlarına bakın. O ekran kartı modeli ile alakalı başka kaynaklara videolara bakın. Bizim buradan tahmini değer vermemiz zor. Ayrıca kasa modeli, kasanın hava akışı ve ortam sıcaklığı da etki eder ekran kartının ısı değerlerine. Madem ısı değerlerine bu kadar önem veriyorsanız daha az güç tüketime sahip Nvidia ekran kartlarına bakabilirsiniz. Şimdi şöyle bir örnek vereyim birçok kişi XFX modeli yurt dışında oldukça popüler sağlam markadır sıkıntı çıkarmaz diyor. Bende biraz araştırarak birçok yerde bu yorumu da görünce biraz ısınma sorunu olmasına rağmen XFX RX 590 tercih ettim. Tercih etmez olaydım videolarda 75-78 derece çalışan kart bana gelince 85-87 derece oldu :D

Hocam size tavsiyem sadece kullanıcı yorumlarına bakın. O ekran kartı modeli ile alakalı başka kaynaklara videolara bakın. Bizim buradan tahmini değer vermemiz zor. Ayrıca kasa modeli, kasanın hava akışı ve ortam sıcaklığı da etki eder ekran kartının sıcaklık değerlerine. Madem sıcaklık değerlerine bu kadar önem veriyorsanız daha az güç tüketime sahip NVIDIA ekran kartlarına bakabilirsiniz. Şimdi şöyle bir örnek vereyim birçok kişi XFX modeli yurt dışında oldukça popüler sağlam markadır sıkıntı çıkarmaz diyor. Bende biraz araştırarak birçok yerde bu yorumu da görünce biraz ısınma sorunu olmasına rağmen XFX RX 590 tercih ettim. Tercih etmez olaydım videolarda 75-78 derece çalışan kart bana gelince 85-87 derece oldu :D

Teşekkürler hocam en iyi cevap koymamışım. :) Hakkınızı helal edin.

Teşekkürler hocam en iyi cevap koymamışım. :) Hakkınızı helal edin.
Rica ederim. Hangi ekran kartını tercih ederseniz inşallah sıkıntı yaşamadan kullanırsınız. Özellikle "FANBOY" kesim tarafından yapılan yorumlardan uzak durun :)
Red Dragon serisinin 2 çeşit RX 580 ekran kartı var güvenilir ekran kartıdır sağutmasıda iyidir türkiye pek tanınmıyor.
Kullandınız mı ?

Rica ederim. Hangi ekran kartını tercih ederseniz inşallah sıkıntı yaşamadan kullanırsınız. Özellikle "FANBOY" kesim tarafından yapılan yorumlardan uzak durun :)

Kullandınız mı?

Kullanmadım ama şunu söyliyebilirim bilgisayarcı arkadaşım ekran kartını müşteriye sattı ve 1 senedir müşteri ısınma sorunu veya başka bir sorun var deyip kartı geri getirmedi MSI RX 580 Armor serisinden daha iyi soğutmaya sahip.

Kullanmadım ama şunu söyliyebilirim bilgisayarcı arkadaşım ekran kartını müşteriye sattı ve 1 senedir müşteri ısınma sorunu veya başka bir sorun var deyip kartı geri getirmedi MSI RX 580 Armor serisinden daha iyi soğutmaya sahip.
Anladım öncelikle teşekkürler yorum yaptınız. Babam bilgisayarcı olsa ona bile güvenmem bu arada :D Bence kullanmadığımız ekran kartını modelini sırf yok iyi markadır şöyledir diye söylemek bence yanlış olur. Şimdi siz iyi diye önerdiniz arkadaş aldı ama sıkıntı yaşadı ne olacak? Ben yaşadığım durumu yukarıda anlattım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı