PowerColor RX 580 çok ses çıkarıyor

kamil1234

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım normalde 41 42 dercede yük yokken çalışıyordu. Şimdi yeni monitör aldım ve yük altında değilken 50 51 derecede çalışıyor ve oyunlarda uçak gibi ses çıkarıyor.

MSI Afterburner'dan bakabilirsin.

Tamam, baktım 3500RPM'le dönüyor. Oyunu ilk açtığımda 72 73 derecelere çıkıyor sonradan hemen hızlanmaya başlıyor. 3500RPM hızda dönüyor, 52 53 derecelere kadar düşürüyor ama fanlar hala 3500RPM de dönüyor.

Yeni monitörün 144Hz mi? Bundan kaynaklı Memory clock arttığından AMD kartlarda ısınma sorunu oluyor.

Yeni monitör 165 Hz.

Yeni monitör 165 Hz.
120Hz ve üstünde AMD kartlarda normal bir sorun, yapacak bir şey yok fan ayarı yaparak devam edebilirsin veya 120Hz'e alabilirsin ekranı, çift ekran kullanırsan yine Memory Clock artacağından aynısı oluşacak. Bu sorunlar NVDIA kartlarda yok veya kartını değiştireceksin. RX 5700XT bile alsan aynı sorunu yaşayacaksın.

Yeni monitörün 144Hz mi? Bundan kaynaklı Memory Clock arttığından AMD kartlarda ısınma sorunu oluyor.
yeni monitör 165 hz
MSI Afterburner'dan bakabilirsin.
baktım bi yardımcı olurmusun
120Hz ve üstünde AMD kartlarda normal bir sorun, yapacak bir şey yok fan ayarı yaparak devam edebilirsin veya 120Hz'e alabilirsin ekranı, çift ekran kullanırsan yine Memory Clock artacağından aynısı oluşacak. Bu sorunlar NVDIA kartlarda yok veya kartını değiştireceksin. RX 5700XT bile alsan aynı sorunu yaşayacaksın.
fan ayarı yapsam ses çünkü rahatsız ediyor önerebileceğin bi fan ayarı varmı

İstersen MSI Afterburner ile fan hızını düşür, oyuna gir. Örneğin 3500'den 3000'e düşür. Oyunda test et. Sonra 500 daha azalt. Sıcaklık 70-75 dereceyi bulana kadar devam et.

Yeni konular

Geri
Yukarı