PowerLine İnternet kesilmesi

UmuT_35

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir 25 Mbps Superonline fiber internetimle sorunsuz Tenda PowerLine ile kullanıyordum. Fiyat artışından dolayı Netspeed fiber 100 Mbps'e geçiş yaptım. Geçiş yapmamla beraber PowerLine'da internet kesilme sorunu başladı. Hem 100 Mbps yerine 50 Mbps veriyor hem de çoğu zaman internet gidiyor. Hız fazla olduğundan kaldıramıyor mu acaba? Normal hatta sorun yok, sadece PowerLine'dan gelen internet gidiyor. Nasıl çözebilirim? Çok sinir bozan bir sorun olmaya başladı. Modem ayarlarından vs. bir şeyler yapmak gerekir mi? Modem model: Archer C5v PowerLine model: Tenda P200

Powerline kitlerin hızı 2 şeye bağlı hocam. 1. Kitin kalitesi 2. elektrik tesisatının kalitesi.

Cihazınız yeni kablosuz bağlantı standartlarını desteklemiyor. 200 Mbps yazdığına bakmayın,. Kablosuz bağlantı teknolojisi çok eski. Eğer elektrik tesisatı da eskiyse yeni bir cihaz da sorunu çözmeyecektir. Gerektiğinde iade edebilebileceğiniz bir yerden yeni bir powerline kit alıp denemenizi öneririm. Tp-Link'in kitlerine bakabilirsiniz.

Screenshot_20220119-162849_Edge.jpg

Powerline kitlerin hızı 2 şeye bağlı hocam. 1. Kitin kalitesi 2. elektrik tesisatının kalitesi.

Cihazınız yeni kablosuz bağlantı standartlarını desteklemiyor. 200 Mbps yazdığına bakmayın,. Kablosuz bağlantı teknolojisi çok eski. Eğer elektrik tesisatı da eskiyse yeni bir cihaz da sorunu çözmeyecektir. Gerektiğinde iade edebilebileceğiniz bir yerden yeni bir powerline kit alıp denemenizi öneririm. Tp-Link'in kitlerine bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1274926

Yok hocam ev 5 senelik. Hatlar yeni yani. 100 mbps fiber kaldırabilecek powerline kit önerebilir misiniz ? Yoksa modemden 2 oda öteye duvardan Ethernet kablosu çekmem gerekecek.

Bu arada hocam, bilgisayarıma kablolu bağlantı yapıyorum. Ona rağmen bu şekilde

Yok hocam ev 5 senelik. Hatlar yeni yani. 100 mbps fiber kaldırabilecek powerline kit önerebilir misiniz ? Yoksa modemden 2 oda öteye duvardan Ethernet kablosu çekmem gerekecek.

Bu arada hocam, bilgisayarıma kablolu bağlantı yapıyorum. Ona rağmen bu şekilde
Ethernet kablosu çekmek garanti olur duvar kenarlarına kabloyu çengelli çiviyle sabitlersiniz ama yine de kötü bir görüntü oluyor. Kit düşünüyorsanız Tp-Link WPA7617 kiti araştırın. Fiyatı tuzlu ama kaliteli bir model.

Ethernet kablosu çekmek garanti olur duvar kenarlarına kabloyu çengelli çiviyle sabitlersiniz ama yine de kötü bir görüntü oluyor. Kit düşünüyorsanız Tp-Link WPA7617 kiti araştırın. Fiyatı tuzlu ama kaliteli bir model.
Ben hat çekersem 2 oda öteye çekilecek yani mesafeden kaynaklı çok kayıp olur mu ? Bir de bu cihazı alırsam herhangi sorun olmaz değil mi hocam ? kaldırır yani

Ben hat çekersem 2 oda öteye çekilecek yani mesafeden kaynaklı çok kayıp olur mu ? Bir de bu cihazı alırsam herhangi sorun olmaz değil mi hocam ? kaldırır yani
CAT6 kabloyla 100 metreye kadar sorun olmaz. Cihaz konusunda kesin birşey diyemem ama yorumları olumlu. Yine de dediğim gibi, memnun kalmazsanız iade edebilebileceğiniz bir yerden alın. Şuradan incelemesine bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı