PowerLine önerisi

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Oturduğum odadan modemim çok uzakta ve sürekli bağlantı kopuyor hatta bağlanamıyorum bile. Ancak modemin dibine gidince internet uçuyor maşallah. PowerLine diye bir teknoloji varmış internette dolaşırken keşfettim prizden internet iletiyor gibi birşeymiş. Deneyen var mı gerçekten işe yarıyor mu? İşe yarıyorsa bana kullandığı cihazı önerebilir mi? Ek olarak cihaz önerecek kişilerden ricam bu cihazların Wi-Fi özelliği olan varsa onu paylaşırsanız daha çok sevinirim.

Oturduğum odadan modemim çok uzakta ve sürekli bağlantı kopuyor hatta bağlanamıyorum bile. Ancak modemin dibine gidince internet uçuyor maşallah. PowerLine diye bir teknoloji varmış internette dolaşırken keşfettim prizden internet iletiyor gibi birşeymiş. Deneyen var mı gerçekten işe yarıyor mu? İşe yarıyorsa bana kullandığı cihazı önerebilir mi? Ek olarak cihaz önerecek kişilerden ricam bu cihazların Wi-Fi özelliği olan varsa onu paylaşırsanız daha çok sevinirim.

Fiyat aralığı sunarsanız daha kolay yardımcı olacağız forum olarak :)

Powerline ürünlerinde ucuz cihazları tavsiye etmem, bunu söylemek en nefret ettiğim şeydir ama üzerine para koyup iyi bir model alın yoksa aldığınız ucuz ürünü kullanamdığınızdan paranızı bir nevi çöpe atmış oluyorsunuz, başıma çok geldi çünkü.

Tp-Link ürünlerinde isminde W harfi var ise wi-fi için oluyor, WPA gibi... 3 farklı powerline ürünü kullandım 2'si gerçekten beni deli etti bağlantı sürekli kopuyordu inanılmaz yavaşlamalar oluyordu (kullanılmayacak kadar fazla). Birisi d-link ürünü diğeri tp-link idi. 3.de sorunumu çözen yine tp-link oldu, WPA-8630P kit. Bu modelde iki cihaz arası daha güçlü bağlantı ve 5 GHz desteği var çok memnun kalmıştım tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı