Poyraz net iyi midir?

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bu modem yaklaşık 8 senedir falan bende, VDSL destekliyor. Geçmek istediğim internet 75/15 hızında 210 TL. Eski kullandığımız netin sözleşmesi bitti ama 8'ine kadar kullanabiliyoruz, geçiş yaparken kurulum ve aktivasyon ücreti alınmaz mı sözleşme bitti çünkü sözleşme görünmediğinden dolayı kurulum ücreti alınır mı? Karışık soru oldu ama durum bu kullanan kullanmayan nasıldır geçiş yapılır mı yorumlarsa sevinirim.

Site: Tarife Detayı | Poyraz Net | Evde İnternet, İşte İnternet | Hızlı, Özgür, Uygun
Kullandığım modem:

1711939142221.png

Screenshot_11.png

Bu modem yaklaşık 8 senedir falan bende, VDSL destekliyor. Geçmek istediğim internet 75/15 hızında 210 TL. Eski kullandığımız netin sözleşmesi bitti ama 8'ine kadar kullanabiliyoruz, geçiş yaparken kurulum ve aktivasyon ücreti alınmaz mı sözleşme bitti çünkü sözleşme görünmediğinden dolayı kurulum ücreti alınır mı? Karışık soru oldu ama durum bu kullanan kullanmayan nasıldır geçiş yapılır mı yorumlarsa sevinirim.

Site: Tarife Detayı | Poyraz Net | Evde İnternet, İşte İnternet | Hızlı, Özgür, Uygun
Kullandığım modem:

Eki Görüntüle 2155914

Eki Görüntüle 2155913

Firma hakkında bilgim yok ancak aboneliğin devam ediyorsa aboneliği iptal etmeden geçeceğin internet servis sağlayıcıya başvurmalısın böylelikle hem kurulum ücreti ödemezsin hem portunu kaybetme riski olmaz.

Ayrıca elindeki modem TD-W9970 ise değişmeni tavsiye ederim kendisi sıkıntılı bir modemdir.

Kullandığım modem:

Eki Görüntüle 2155914

Eki Görüntüle 2155913

Bu şirket interneti vericiler çanaklar üzerinden veriyorsa hava muafiyeti olduğu zaman hiçbir şekilde verim alamazsın. Balıkesir edremit tarafında da var oradan biliyorum.

Firma hakkında bilgim yok ancak aboneliğin devam ediyorsa aboneliği iptal etmeden geçeceğin internet servis sağlayıcıya başvurmalısın böylelikle hem kurulum ücreti ödemezsin hem portunu kaybetme riski olmaz.

Ayrıca elindeki modem TD-W9970 ise değişmeni tavsiye ederim kendisi sıkıntılı bir modemdir.
Eski internet sağlayıcımı aradım Xvdl yanlış yazmış olabilirim öyle bir kod verdiler o kodu poyraz net sitesinden başvuru için kullandım başvurum alındı beni arayacaklar. Eski internet 8mb hız alıyordum şimdi o hız için 276 tl istiyorlar iyiki kapanmadan önce başvuru yapmışım. Modem modeli, TP-LINK diye geçiyor hiper hız yazıyor sağ kısmında. Alt kısmında ise : Model : TD-W9970, 300MBPS wireless VDSL2 Modem router.

Sıkıntılı derken ne anlamda acaba ne gibi sorunları var? Ben bu modem ile 16mb üstü internet kullanmadım ama şimdi 75/15 internet alacağım yani VDSL destekliyor diye biliyorum bu modem modem değişim ücreti vermeden geçiş yapabilir miyim? Altyapım 65 mbps destekliyor, 60 gibi bir hız almam mümkün mü bu modem ile yoksa dediğiniz sorun hız ile ilgili bir sorun mu?

Bu şirket interneti vericiler çanaklar üzerinden veriyorsa hava muafiyeti olduğu zaman hiçbir şekilde verim alamazsın. Balıkesir edremit tarafında da var oradan biliyorum.
İstanbul anadolu tarafında oturuyorum umarım sıkıntı yaşamam çanaktan mı veriyor havadan mı veriyor pek bilgim olduğu konular değil elimdeki modem ile 50 yada 60 hız alabilirsem bana yeterli.

Mesaj geldi e devlet üzerinden onaylayın diye, onayladım ödeme kısmında 200 tl ücret görünüyor ve 35/12 hız görünüyor hiç bir şey anlamadım. 75/12 210tl tarife seçtiğime eminim.
1711981019877.png

Son düzenleme:
Eski internet sağlayıcımı aradım Xvdl yanlış yazmış olabilirim öyle bir kod verdiler o kodu poyraz net sitesinden başvuru için kullandım başvurum alındı beni arayacaklar. Eski internet 8MB hız alıyordum şimdi o hız için 276 TL istiyorlar iyi ki kapanmadan önce başvuru yapmışım. Modem modeli, TP-Link diye geçiyor Hiper hız yazıyor sağ kısmında. Alt kısmında ise: Model: TD-W9970, 300Mbps Wireless VDSL2 Modem router.

Sıkıntılı derken ne anlamda acaba ne gibi sorunları var? Ben bu modem ile 16MB üstü internet kullanmadım ama şimdi 75/15 internet alacağım yani VDSL destekliyor diye biliyorum bu modem modem değişim ücreti vermeden geçiş yapabilir miyim? Altyapım 65 Mbps destekliyor, 60 gibi bir hız almam mümkün mü bu modem ile yoksa dediğiniz sorun hız ile ilgili bir sorun mu?

İstanbul Anadolu tarafında oturuyorum umarım sıkıntı yaşamam çanaktan mı veriyor havadan mı veriyor pek bilgim olduğu konular değil elimdeki modem ile 50 ya da 60 hız alabilirsem bana yeterli.

Mesaj geldi e-Devlet üzerinden onaylayın diye, onayladım ödeme kısmında 200 TL ücret görünüyor ve 35/12 hız görünüyor hiçbir şey anlamadım. 75/12 210TL tarife seçtiğime eminim. Eki Görüntüle 2156354

Modem altyapınıza uyumlu ancak Wi-Fi'de hızı tamamen almazsınız sorun yaşarsınız.

Modem altyapınıza uyumlu ancak Wi-Fi'de hızı tamamen almazsınız sorun yaşarsınız.
Wifi kullanmıyom zaten sorun yok. bizimkiler kullanıyor onlara da 50-60 hızdan 30 hız gelse dahi hayli hayli yeter muhtamelen. Aboneliği tamamladım bir kaç güne bağlanıcak bakalım.

Wi-Fi kullanmıyorum zaten sorun yok. Bizimkiler kullanıyor onlara da 50-60 hızdan 30 hız gelse dahi hayli hayli yeter muhtemelen. Aboneliği tamamladım birkaç güne bağlanacak bakalım.

50'lik pakette 46 47 alıyorum. Sen de muhtemelen 50 55 arası alırsın kablo ile tamamını alırsın. Altyapın VDSL, uydu çanak anten falan yok ama PoyrazNet nasıldır bilmiyorum.

50'lik pakette 46 47 alıyorum. Sen de muhtemelen 50 55 arası alırsın kablo ile tamamını alırsın. Altyapın VDSL, uydu çanak anten falan yok ama PoyrazNet nasıldır bilmiyorum.
50'lik pakete göre bayağı iyi alıyormuşsun bu arada. Ben şu anlık paket yükselttikten sonra 50 alsam yeterli ama tabii ki 65 desteklediğinden dolayı 60 alsam hiç fena olmazdı :)

Geri
Yukarı