Ppsspp kullanım rehberi

Merhaba. Uzun süredir kullandığım ppsspp uygulaması ile PSP oyunlarını Android cihazım üzerinden oynuyorum. Bazen konular da görüyorum ppsspp kullanmayı beceremeyen arkadaşlar olmuş bunun için bir rehber oluşturayım dedim.

İlk başta ihtiyacımız olan tabii ki de ppsspp uygulaması. Uygulamayı Google Play veya App Store'dan indirebiliyorsunuz.

Uygulamayı indirdikten sonra sıra ROM dosyası yüklemekte bunun için bazı siteler var ama maalesef burada isimlerini veremiyorum ama tarayıcınıza safe emulator sites diye aratırsanız karşınıza siteler çıkacaktır. Siteye giriş yaptıktan sonra yüklemek istediğiniz oyunu indirin oyunu indirdikten sonra ppsspp uygulamasını açıp download kısmına gelin download kısmına geldikten sonra karşınıza yüklediğiniz oyunun ZIP dosyası çıkacaktır. ZIP dosyasından oyunu çıkarın ve ardından oyununuz Ppsspp'ye eklenecektir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey oyunu açıp oynamak :D. Evet bu kadardı ben bu sayede istediğim 2 oyunu yükledim ve hata olmadı ve doğrusu'da bu yöntem zaten. Eğer yüklediğiniz oyun kasarsa bu ihtimal çok düşük ama grafik ayarını en düşüğe getirin. Benden bu kadar iyi günler.

Anlamayan biri bu yazıyı okuduktan sonra da anlamamaya devam edecektir. Yapamayan insanların asıl takıldığı konu motor ayarları. Grafik, çözünürlük, işlem birimi, ses seçenekleri vb. Bunları açıklarsanız faydalı bir rehber olur bu haliyle dediğim gibi başlığı atılmış boş bir hikaye sadece...

Anlamayan biri bu yazıyı okuduktan sonra da anlamamaya devam edecektir. Yapamayan insanların asıl takıldığı konu motor ayarları. Grafik, çözünürlük, işlem birimi, ses seçenekleri vb. Bunları açıklarsanız faydalı bir rehber olur bu haliyle dediğim gibi başlığı atılmış boş bir hikaye sadece...
Uygulamanın için de ayarlar kısmı var ve türkçeye çevirilmiş ben bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum dediğim gibi en düşüğe getirilirse sorun ortadan kalkar.

Zaten sadece grafik ayarları demiyorum sizin de dediğiniz gibi işleme çözünürlüğü ve diğer ayarlar'dan bahsediyorum.
Diğer ayarlar bunlarla da bitmiyor sevgili arkadaşım. İşleme motoru ve ses ayarları da var bazı oyunlarda sorun çıkaran. Bunlarda en düşük diye bir durum söz konusu değil. Sanırım siz de tam bilmiyorsunuz.

Evet başlıkta zaten 'detaylı' kullanım rehberi yazmıyor :).
Önemli olan yazıp yazmaması değil ki yazmasa bile insanların sorabileceği şeyleri cevaplamalıydınız. Emulatörü çözemeyen biri biri rehber diye aratacak ne de olsa. Bu yaptığınız rehber birşey bilmiyenler için ne yapabileceklerini göstermek/onları meraklandırmak için yeterli olmuş ama ne yazık ki kullanım hakkında bir fikir vermiyor.

Geri
Yukarı