Pqueen'in kişisel bilgileri kendi yayınında ifşa edildi

Pelin "Pqueen" Baymazoğlu, Twitter'da yaptığı bir yayın sırasında bit gönderilerek telefon numarasının ve ev adresinin ifşalandığını söyledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitch öyle dandik bir platform değil. Bit alımlarının loglarını tuttuğunu düşünüyorum. Kim tarafından alındığını, hangi kart bilgilerinden, hangi adresten, hangi IP'den alındığını logladığını düşünüyorum. Aynı zamanda çekilen bitin kime gönderildiğini de. Bu yüzden Twitch güzel bir önlem almalı bence.
Dandik olmayan bir platform derhal “araştırmaya başladık”, “inceleme başlattık” diye bir açıklama yapar ve gerçekten araştırmasını, incelemesini yapar.

Daha açıklama yapmaktan acizler.

Hiç arkasında Amazon var geyiği yapmayın, Amazon yönetimi bile Twitch yönetimine ”Ne yapıyorsunuz kardeşim siz?” diye sorup cevap alamıyorsa ve hatta Amazon dahi bir açıklama yapmıyorsa ortada bizim bilmediğimiz çok daha büyük şeylerin döndüğünü söyleyebiliriz. En azından benim düşüncem bu yönde.

Ki Twitch’teki adminlerin bile bu işlere karıştığı söyleniyor (şimdilik söylenti).

Zaten Twitch içinde birilerinin haberi olmadan afedersiniz bir tarafı foklu 30 - 40 seyredilen adama kim, neden ulaşıp para aklasın? Yiyecek ekmeği olmayan, kaybedecek bir şeyi olmayan bir insanın yapacağı bir şeydir bu. Ama bunların yaptığı açgözlülük. Bu kadar aç kalmış olamazsın ya da elinden bu kadar mı bir şey gelmiyordu da para kazanmak için bu yolu seçtin? Hepsi kısa yoldan zengin olma peşinde olan kusura bakmayın zeka yoksunu insanlar. Birileri paralarını aklayacak ve sen buna alet olacaksın, altına Mercedes çekeceksin ve haberim yoktu ya da seviyorlar diye düşündüm diye abesle iştigal açıklamalar yapacaksın.

Easter Games yani Mete Özbey dediğiniz adam avukat avukat! Sözde hukuk bilen adam. Bir ceza alanında profesyonelleşse Twitch’ten alacağı rakamları 10’a katlar. Ben bu bilinçte bir insan olduğunu da düşünmüyorum ya hadi neyse.

Buna Twitch’in müsade etmemesi için 3D Secure sistemini eklemesi kadar kolay bir çözüm varken hala neden bu sistem getirilmemektedir?

Ben Twitch’te 3D Secure sistemini kullanmak için neden bankam ile görüşmek zorundayım?

Yayıncılar, madem bu kadar tepki gösterdiler bu işe bit alımını neden durdurmuyorlar? Mesela Pelin, 3 gün yayın açmaman Twitch’in umrunda mı? Hayır.

Twitch onca logu kaydetmeyi bırak, twitch.tv adresini ve içindeki tüm uzantılara ve 120 GB dataya birilerinin çökebileceği kadar amatör bir güvenlik sistemi kullanıyorsa baştan kaybetmiş demektir. O bilgilerin içinde Tuğkan’ın, Ahmet’in gelirinden önce senin benim kullandığım mail adresi, şifreler, kredi kartı bilgileri falan da yer alıyor.

Daha tüm bunların hesabını veremeyen ve gerçekten zeka yoksunlarının çalıştığına inanmaya başladığım Twitch’ten hala medet uman yayıncı varsa onun da aklından şüphe etmeye başlarım ben.

Son düzenleme:
Twitch öyle dandik bir platform değil. Bit alımlarının loglarını tuttuğunu düşünüyorum. Kim tarafından alındığını, hangi kart bilgilerinden, hangi adresten, hangi IP'den alındığını logladığını düşünüyorum. Aynı zamanda çekilen bitin kime gönderildiğini de. Bu yüzden Twitch güzel bir önlem almalı bence.

Sadece sözde önlem, 3D yok hiç bir şey yok. İçinde para varsa geçmiş olsun misali. Eğer dolandırıcılık yapacaksa adam açar VPN'i açar bir tane sanal sunucu olay bitti. Twitchin zaten umrunda değil böyle olaylar.

Twitch dediğiniz platform memesini açanın izlendiği leş bir ortam. Adamlar para kazanabilmek için kaç tane yayıncıyı banlayıp banlayıp tekrar açıyorlar. Oyun oynuyoruz ayağına insanları söğüşlüyorlar. Burada suç birazda izleyicide. Tanımadığı insanlara abone olup bağış falan atıyorlar. Çevresindeki komşusu açlık içindedir muhtemelen ama kaç kere yardım etmiştir muallak.

Arkadaşlar şu an sadece sizin adresiniz ve telefon numaranız açığa çıksa siz de paniğe kapılırsınız.

Bir de milyonlarca kişi tarafından izlenen kişinin numarasının ve adresinin ortaya çıktığını düşünün.

Hırsızı, tecavüzcüsü, iyisi, kötüsü gelir gelmez belli olmaz.
@Webcam kullanan insan ev adresini ve telefon numaranı bits atanlar biliyorsa bir sorun var demektir. Yani nasıl biliyorlar?
Mernis sistemine erişimi olan insanlar aracılığıyla öğrenmişler sanırım.

Hastanelerin databaseleri diyen de var.

@emircanunlts hiç inandırıcı gelmedi. Ancak eğer öyleyse hukuk yoluyla maddi ve manevi tazminat davası açabilir.
Yapan kişiler itiraf etmesine rağmen hala hiçbir şey yapılmıyor, bekleyeceğiz.

25e7f718-8834-42ea-8546-b3234d4d94f6.jpg

@emircanunlts suç duyurusunda bulunmadan, dava açmadan bir şey yapılmasını beklemek ile bir çözüm gelmez. Siz olayı takip ediyorsunuz galiba eğer yarın gündüz mağdur kişiler gerekli yerlere başvurup haklarını yasal olarak savunmazlar ise şüpheli bir hal ortaya çıkacaktır.

Akıl sağlığınızı kontrol ettirmenizi diliyorum. Sadece ünlü diye bir özel hayatı olmadığını, bunları hak ettiğini ve duyar kastığını söyleyen insanlar var. Siz cidden çıldırmış olmalısınız. Bundan zevk alıyorsunuz. İnsanlar hakkında bu şekilde konuşmanız cidden rahatsız edici. Kendinize saygınızı nasıl koruyorsunuz, hayret ediyorum.

Geri
Yukarı