Premier Pro render ayarı önerisi

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar YouTube ve belirli başka platformlara video atan bir insanım. Ancak Premier'in YouTube için hazır ayarlarını kullandığımda kumlanma ve pikselleşme gibi şeyler oluyor bundan dolayı internette biraz gezindim ama mantıklı ve kayda değer bir şey bulamadım. Bulduğum bir ayarda 1 saat render süresi süreceğini hesapladı. Bundan dolayı sizden hem kaliteli hem de çok uzun sürmeyecek bir render ayarı arıyorum. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Arkadaşlar YouTube ve belirli başka platformlara video atan bir insanım. Ancak Premier'in YouTube için hazır ayarlarını kullandığımda kumlanma ve pikselleşme gibi şeyler oluyor bundan dolayı internette biraz gezindim ama mantıklı ve kayda değer bir şey bulamadım. Bulduğum bir ayarda 1 saat render süresi süreceğini hesapladı. Bundan dolayı sizden hem kaliteli hem de çok uzun sürmeyecek bir render ayarı arıyorum. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Öyle bir şey daha icat edilmedi ama edilirse haber veririz. 😂
Türkiydeki internet altyapsına göre orada yotube 1080P ayarı ideal.

H264-Match Source High Bitrate ayarlarda render alın. Youtube hazır ayarları seçmenizi önermem. Eğer yine istediğiniz sonucu alamazsanız videonun bitrate ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bir de hızlı render almak için Adobe Media Encoder programını kullanabilirsiniz.

H264-match Source High bitrate ayarlarda render alın. YouTube hazır ayarları seçmenizi önermem. Eğer yine istediğiniz sonucu alamazsanız videonun bitrate ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bir de hızlı render almak için Adobe Media encoder programını kullanabilirsiniz.

Güzel söylemişsinde bitrate 30000 yapınca cam gibi olur ama nasıl render alacak ya da nasıl upload edecek. Günümüz Türkiye koşullarında kullanabileceği en uyumlu ayarlar orada hazır olarak var. Bir de video kodeği olarak ekran kartı hangisinde uyumlu ise onu seçmeli.

Güzel söylemişsinde bitrate 30000 yapınca cam gibi olur ama nasıl render alacak ya da nasıl upload edecek. Günümüz Türkiye koşullarında kullanabileceği en uyumlu ayarlar orada hazır olarak var. Bir de video kodeği olarak ekran kartı hangisinde uyumlu ise onu seçmeli.

Söylediğim ayarlar standart ayarlardır, ekran kartına göre değişmez. Bitrate'i 30k yapmasına gerek yok ve ben öyle bir şey söylemedim. Ve daha hızlı render alabilmesi için programda önerdim.

Bitrate olarak dediğiniz ayarda 10K diyor artırmalı mıyım sizce?
Upload 20 o konuda herhangi bir sıkıntı yok ama 10K bitrate biraz az geldi bana ondan sordum.

Bitrate olarak dediğiniz ayarda 10K diyor artırmalı mıyım sizce?

Upload 20 o konuda herhangi bir sıkıntı yok ama 10K bitrate biraz az geldi bana ondan sordum.
Evet standart olarak 10'dur. Dediğim ayarlarda render alın eğer tatmin olmazsanız o ayarı yavaş yavaş yükselterek deneyebilirsiniz. Fakat ayarı yükselttikçe boyutta yükselecektir haberiniz olsun.

Evet standart olarak 10'dur. Dediğim ayarlarda render alın eğer tatmin olmazsanız o ayarı yavaş yavaş yükselterek deneyebilirsiniz. Fakat ayarı yükselttikçe boyutta yükselecektir haberiniz olsun.

20K yaparak cidden güzel bir görüntü elde ettim. Teşekkürler. 23 Dk'lik bol efektli bir Video'da 3.5 Gigabyte oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı