Premiere Pro Edit Önerisi

Snopp

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. YouTube'den izlediğim Premier'e Pro videoları ile kendimi biraz geliştiriyorum. Ama ben bunları öğrenince aklımda bir süre zarfında kalıyor ve gidiyor. Yani boş zamanlarımda ne gibi editler yapsam bunları unutmam veya kendimi daha da geliştirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşim olduğu için birazcık bilgi vermek isterim. Genel olarak ilgi alanın nedir bilmiyorum ancak "cut montaj" unutmayacağın bir şeydir. Kesersin, birleştirirsin, geçişleri ve sesleri ayarlarsın bitti gitti. Ancak bunun yanında hazır mogrt templateleri kurcalamaya başlarsan başka bir dünyaya geçmeye başlarsın. Premier yanında After Effects üzerine de düşersen tadından yenmez.

İşim olduğu için birazcık bilgi vermek isterim. Genel olarak ilgi alanın nedir bilmiyorum ancak "cut montaj" unutmayacağın bir şeydir. Kesersin, birleştirirsin, geçişleri ve sesleri ayarlarsın bitti gitti. Ancak bunun yanında hazır mogrt templateleri kurcalamaya başlarsan başka bir dünyaya geçmeye başlarsın. Premier yanında After Effects üzerine de düşersen tadından yenmez.
Hocam amatör olarak ben de youtube'de videolar kesip montaj yapmak istiyorum. Basit ama kullanışlı ücretsiz hangi program ile başlamalı?

Hocam amatör olarak ben de youtube'de videolar kesip montaj yapmak istiyorum. Basit ama kullanışlı ücretsiz hangi program ile başlamalı?

Forumda lisansız program kullanmayı övmek yasak mıdır bilmiyorum ancak Premier Pro ile başlayın ve devam edin. Abartıldığı gibi zor, karmaşık bir program değil. Temel cut montajdan sonra ilerlemeye başlarsınız ve ilerde mesleğiniz bu bile olabilir.

Aynen hocam onları unutmamak mümkün değil zaten. Ben genelde YouTube'de eğitim videolarını izlediğimde sık sık onları kullanmam lazım ki onları unutmamam lazım. Bende şöyle bir şey düşündüm. Stok video sitelerinden videoları indirerek öğrendiğim şeyleri denersem ve bunu sık sık yaparsam unutmayacağımı biliyorum. Bu konuda sizin görüşünüz nedir?

Aynen hocam onları unutmamak mümkün değil zaten. Ben genelde YouTube'de eğitim videolarını izlediğimde sık sık onları kullanmam lazım ki onları unutmamam lazım. Bende şöyle bir şey düşündüm. Stok video sitelerinden videoları indirerek öğrendiğim şeyleri denersem ve bunu sık sık yaparsam unutmayacağımı biliyorum. Bu konuda sizin görüşünüz nedir?

Elbette olması gereken de o. Sektörde ilerlemek ve yaratıcı yanını keşfetmek istersen yabancı müzik liderlerinin video kliplerini izle. Ne varsa onlarda var yenilik anlamında.

Elbette olması gereken de o. Sektörde ilerlemek ve yaratıcı yanını keşfetmek istersen yabancı müzik liderlerinin video kliplerini izle. Ne varsa onlarda var yenilik anlamında.
Hocam Premiere'de gerekli present'ler var onlar bulmak da zorluk çekiyorum bazı çok istediğim geçiş efektleri ücretli oluyor buna yapabileceğim bir şeyler olmuyor maalesef.
Siz present'leri satın mı alıyormusunuz yoksa sürekli kullandığınız siteler var mı?

Hocam Premiere'de gerekli present'ler var onlar bulmak da zorluk çekiyorum bazı çok istediğim geçiş efektleri ücretli oluyor buna yapabileceğim bir şeyler olmuyor maalesef.
Siz present'leri satın mı alıyormusunuz yoksa sürekli kullandığınız siteler var mı?
Emin olun hiç kimse satın almıyor. Tanıtım filmlerinde bile alınmıyor. shareae sitesine bir bakın. Sonuçta ticari kaygınız yok kendinizi geliştiriyorsunuz.

Geçiş efektleri, slides, maskeleme gibi gibi gibi şeyleri tutorial şeklinde yaparsanız, kendiniz çekip kendiniz kurgularsanız daha iyi olur. Mesela cut montajdan sonra montaj sekans çalışabilirsiniz. Kendinizin çekip kendinizin kurgulaması bana göre daha çok creative içerik üretmeyi sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı