Premiere Pro ile kaliteli Instagram Reels Videoları nasıl yapılır?

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar soru yukarda Instagram Reels için popüler şarkılar ile Videolar yapmak istiyorum. Premiere Pro ile hangi yolu izlemeliyim?
Elim o kadar hakim değil programa bilginize.

Sequence ayarlarını yap gerisi senin çektiğin video göre uyarlama olucak ne istediğini tam anlatamamışsın ki çekim kalitesimi içerik kalitesi mi renk kalitesi mi keskinlik mi tam onu anlayamadım yoksa sadece premiere pro sequence ayarlarını mı tam boyut kalitesini istiyorsun ?

@4f21512 Hocam güncel olarak Premiere pro öğrenmeye çalışıyorum. Instagram Reels bölümüne yaptığım videoları diğer insanlara nazaran kaliteli bir şekilde montajlamak amacım. Renk ayarları olur geçişler olur benzeri çalışmaları yapmak istiyorum.

@4f21512 Hocam güncel olarak Premiere pro öğrenmeye çalışıyorum. Instagram Reels bölümüne yaptığım videoları diğer insanlara nazaran kaliteli bir şekilde montajlamak amacım. Renk ayarları olur geçişler olur benzeri çalışmaları yapmak istiyorum.
Eğer kendin birşeyler çekiyorsan makine ayarlarını söyleyebilirim yaptığın videolar derken oyun anime tarzı falan bir şey ise eğer kalite attırmayı instagramın gündemini takip edip ona göre iş çıkartmak geçişlerle ilgili yeniysen eğer youtube üzerinde hazır effectler var pluginler var onları kullanırsın renk bilgin yoksa çok fazla birşeyler çıkarabileceğini sanmam gene de eğer oyun vb senin çekimini yapmadığın bir montaj yapıcaksan hazır lut kullanabilirsin internetten indirerek sadece bunları instagrama atmadan önce biraz videonun ortamına göre değişir clarity ve sharpen ver instagram çünkü biraz düşrüüyor

@4f21512 hocam reels videoları için squence ayarlarım nasıl olmalı ve nasıl export almalıyım? Bilginiz var mı?

Tam ne ayari istediğini fotoğraf olarak gösterirsen söyleyebilirim. Export'u işledigin videoya göre değişir tabii ama ortalama olarak H264 - adaptive high bitrate olarak cikartabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı