Çözüldü Premiere Pro render alırken işlemciyi %100 kullanması sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HayaletAdam

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar Premiere Pro'da render alırken işlemciyi %100 kullanması herhangi bir sorun yaratır mı? İşlemci falan yanar mı yani? CPU fanı aşırı hızlı dönmeye başlayınca ufaktan bir korktum yani 🤣 Bu arada kullandığım işlemci Intel i5 10400F. Sistemi atmama gerek var mı bilmiyorum ama yine de atayım.

Dosya Ekleri

• Sistem Özellikleri.png
    Sistem Özellikleri.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Render yaparken tam kapasite kullanılması normal bir durum. Daha iyi bir işlemci soğutucusu alırsan fanları daha yavaş ve sessiz döner.
Arkadaşlar Premiere Pro'da render alırken işlemciyi %100 kullanması herhangi bir sorun yaratır mı? İşlemci falan yanar mı yani? CPU fanı aşırı hızlı dönmeye başlayınca ufaktan bir korktum yani 🤣 Bu arada kullandığım işlemci Intel i5 10400F. Sistemi atmama gerek var mı bilmiyorum ama yine de atayım.
Verdiğim linkteki programı çalıştırıp render alın değerli burada paylaşın bir bakalım ne kadar ısınıyor.

Verdiğim linkteki programı çalıştırıp render alın değerli burada paylaşın bir bakalım ne kadar ısınıyor.

MSI Afterburner üzerinden baktım 48 dereceyi gördüm ama bir de bunu indirip bununla bakayım.

Dosya Ekleri

• Sıcaklık Değerleri.png
    Sıcaklık Değerleri.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleme:
Render sırasında %100 olmaması problem olurdu. Fanların devreye girmesi, gürültünün yükselmesi çok doğal. Isıları kontrol edin. 70 civarı takılıyorsa bir problem olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı