Premiere Pro videoda sadece belli bir kısmı nasıl gösteririm?

Eki Görüntüle 2149605Eki Görüntüle 2149606
Eki Görüntüle 2149608
Eki Görüntüle 2149609

Maskla bu tarz şeyler yapabilirsiniz. Çok iyi bir özellik.

Eğer sadece 360ı göstermek istemiyorsanız biraz da efekt ve kalite eklemek istiyorsanız öneririm.

Sabit duran objeler için (sizin 360 mesela) masklar çok kolaydır Adobe sabit nesnelerin maskını Mükemmel şekilde yapar. Hareket eden nesneler için mesela sizin Darius onun için Mocha pro kullanabilirsiniz veya manuel mask yapabilirsiniz. Ama manuel mask hareket eden nesneler için çok zamn alır.

@MiniRayss02 Hocam şu konuma bakar mısınız Premiereden anlıyorsanız.
1711305096264.png

Bu mudur?

@aleksmc istediğim şey oldu, ama tüm ekran gözüküyor. Sadece orası gözükmüyor.
1711305181988.png

Sizin 2 videonuz yok bakın AYNI videonun 2 tanesi olması lazım alt alta. SİZDE SADECE 1 VIDEO VAR. O yüzden calısmıyor.

1711305235073.png

Bakın 2 videom var. Üstte maskı yaptım. Altta efekt uyguladım.

2 videoyuda koydum aynı 2 videoyu, şimdi yine aynı şeyimi yapacağım?

Sizin 2 videonuz yok bakın aynı videonun 2 tanesi olması lazım alt alta. Sizde sadece 1 vıdeo var. O yüzden calısmıyor.

Ayrıca 360 ÇOK küçük. Dediğim gibi onu BÜYÜTÜN.

2 videoyuda koydum aynı 2 videoyu, şimdi yine aynı şeyimi yapacağım?
2 videon var biri altta biri üstte. Üsttekine mask yapacaksın az önce yaptıgın gibi. Alttakine de efekt uygulayacaksın effects arama kısmına gidip "Tint" ve "camera blur" yaz mesela alttaki videoya at.

Ayrıca 360 çok küçük. Dediğim gibi onu büyütün.

2 videon var biri altta biri üstte. Üsttekine mask yapacaksın az önce yaptıgın gibi. Alttakine de efekt uygulayacaksın effects arama kısmına gidip "tint" ve "camera blur" yaz mesela alttaki videoya at.

Hocam ben efekt falan yapmak istemiyorum ki :D? Tek istediğim o yazıyı göstermek, başka bir videoya ekleyeceğim buradan alıp.

Hocam ben efekt falan yapmak istemiyorum ki :D? Tek istediğim o yazıyı göstermek, başka bir videoya ekleyeceğim buradan alıp.
Valla o zaman ya arkadaşların dediği gibi zoom yapacaksın ya da SS alacaksın. Ben sana bir şeyi nasıl güzel ve dikkat cekici yaparsın göstermeye çalışıyordum.

Sadece o yazıyı istiyorsan az önce mask yaptın ya o videoya sağ tıkla make sequence de sonra o sequenceyi export et.

Valla o zaman ya arkadaşların dediği gibi zoom yapacaksın ya da SS alacaksın. Ben sana bir şeyi nasıl güzel ve dikkat cekici yaparsın göstermeye çalışıyordum.

Sadece o yazıyı istiyorsan az önce mask yaptın ya o videoya sağ tıkla make sequence de sonra o sequenceyi export et.
2 Saattir 2 farklı şeyi yapmayamı çalışıyorduk yani :D

2 Saattir 2 farklı şeyi yapmayamı çalışıyorduk yani :D
Valla şimdi sizin ne istediğiniz kesin değil. Başka video atacağım diyorsanız ben gider direkt SS alırdım şahsen sonra Background removerdan arka planı keserdim. Zaten hareket eden obje değil bir şey değil.

Hani desen ki o Dariusu başka videoya atmak istiyom o zaman kesin mask uygulayacaksın bu arada aklında olsun. Ama değişmeyen objeler için SS al ya da o hareket hızı 360 mesela 400e çıkacaksa 400e çıkarken mask uygulayacaksın sonra make sequence export falan. Ama sabit 360 istiyorsan ss al gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı