Premiere Pro vs CapCut

Daha fazla  
Yani tabii burada cevap Premiere olacaktır fakat Premiere Pro'da doğru düzgün işler çıkartabilmek için aslında plugin gerekiyor. Pluginde paralı olduğu için satın alması zor. 5-6 aydır Premiere Pro kullanıyorum 150'den fazla video hazırladım. Bu sabahta CapCut indirdim denemek için ve bilgisayarda CapCut'un kendi verdiği çok fazla geçiş efekti renk efekti vs. var. Şimdi Premiere'de ücretsiz olarak yapılıp CapCut'ta yapılamayan şey nedir? Neden Premiere profesyonel bir program CapCut değil? Tabii ki sadeliği var fakat yani CapCut'ta neyi yapamayıp Premier'e geçersin ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Creative Cloud hesabıyla erişebileceğiniz binlerce ücretsiz profesyonel kalitede geçiş ve efektler var.

Premiere Pro'da doğru düzgün işler çıkartabilmek için aslında plugin gerekiyor.
Kesinlikle katılmıyorum.
Eğer yalnızca sosyal medya amaçlı editler yapıyorsanız ve çözünürlüğünüz 2K'yı geçmiyorsa CapCut kullanılabilir.
Ancak iş, 20+ farklı videodan bir kurgu oluşturmaya gelince CapCut'un altından kalkabileceği bir durum olmuyor.
Ayrıca kariyer için de Premiere Pro'nun artısı var. CV nize CapCut yazmanızın pek bir işe yarayacağını zannetmem :)

Son düzenleme:
Ben Adobe programlarının birbirine bağlanma özelliğini seviyorum. Projelerinizi diğer programlara taşımanın rahatlığı var. Ses kaydını Adobe Audition'dan alıp, Kurguyu Premiere Pro'dan yapıp, After Effects'den de efektleri filan ayarlamak güzel oluyor. Plugin konusunda da haklsınız çok pahalılar. Bu konuda bedava olduğu için CapCut çok daha iyi.

Ben Adobe Creative Cloud alma şansım olmasa CapCut kullanırdım.

Ben Adobe programlarının birbirine bağlanma özelliğini seviyorum. Projelerinizi diğer programlara taşımanın rahatlığı var. Ses kaydını Adobe Audition'dan alıp, kurguyu Premiere Pro'dan yapıp, After Effects'den de efektleri filan ayarlamak güzel oluyor. Plugin konusunda da haklsınız çok pahalılar. Bu konuda bedava olduğu için CapCut çok daha iyi.

Ben Adobe Creative Cloud alma şansım olmasa CapCut kullanırdım.

Creative Cloud hesabıyla erişebileceğiniz binlerce ücretsiz profesyonel kalitede geçiş ve efektler var.

Kesinlikle katılmıyorum.
Eğer yalnızca sosyal medya amaçlı editler yapıyorsanız ve çözünürlüğünüz 2K'yı geçmiyorsa CapCut kullanılabilir.
Ancak iş, 20+ farklı videodan bir kurgu oluşturmaya gelince CapCut'un altından kalkabileceği bir durum olmuyor.
Ayrıca kariyer için de Premiere Pro'nun artısı var. CV'nize CapCut yazmanızın pek bir işe yarayacağını zannetmem :)

Yani aradığım cevabı verdiniz aslında teşekkürler.

Geri
Yukarı